ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Erélyesebben lépne fel a spamek ellen a Bizottság

Bár Európában 2002 óta törvény tiltja a spamelést, az EU-polgárok átlagosan 65 százaléka mégis kap kéretlen elektronikus leveleket.
Létrehozva: 2009. október 12., 15:56
nyomtat küld

A "levélszemetelők" elleni legtöbb eljárást Spanyolországban és Szlovákiában indítják, a legnagyobb bírságokat pedig Hollandia rója ki.

A tagállamoknak hatékonyabban kellene fellépniük a kéretlen elektronikus levelek, az úgynevezett spamek küldői ellen - ismételte meg csütörtökön korábbi felhívását a Bizottság. Egy most megjelent tanulmány szerint a kiszabott bírságok és szankciók mértéke, illetve a büntetőeljárások száma igencsak változó a Huszonhetekben. Arról nem is beszélve, hogy bár az európai jog 2002 óta tiltja a levélszemetet és a kémprogramokat, az uniós polgároknak mégis átlagosan 65 százaléka találkozik rendszeresen kéretlen elektronikus levekkel.

Éppen ezért Viviane Reding, az információs társadalomért és a médiáért felelős biztos úgy vélekedett, hogy a tagországoknak egyebek között olyan uniós szabályozás elfogadásáról kell gondoskodnunk, amely komoly polgári jogi és büntetőjogi szankciókkal sújtja a "levélszemetelőket".

A Bizottság tanulmányából egyébként kiderül, hogy az EU-ban majdnem mindegyik tagállam fenntart egy vagy több olyan internetes oldalt, ahol az állampolgárok tájékozódhatnak, és panaszt tehetnek, ha kéretlen levelek, kémprogramok vagy rosszindulatú programok áldozataivá váltak. A dokumentum a spamelők elleni sikeres fellépés érdekében fontosnak tartja, hogy a jövőben a hatóságok (távközlési szabályozó hatóságok, adat- és fogyasztóvédelmi hivatalok és bűnüldöző szervek) felelősségi körét és kölcsönös együttműködési eljárásait egyértelműen meghatározzák.

Kiemelt jelentősége van a magán- és a közszféra közötti együttműködésnek is. Az együttműködés foka uniós tagállamonként jelentősen eltér: Belgiumban, Cipruson, Nagy-Britanniában, Észtországban, Franciaországban, Hollandiában, Lettországban, Litvániában, Németországban, Olaszországban és Romániában például léteznek együttműködési megállapodások, míg például Luxemburgban és Máltán a nem hivatalos együttműködésre építenek.

(bruxinfo.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések