ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

1956, október

Ma is állítom, a forradalom és a szabadságharc eszmeiségéhez való viszonyulás alapvetően meghatározza egy politikus magatartását hazája iránt. De nemcsak meghatározza, hanem jellemzi is. Sokat mond az is, ha 1956 elejét forradalomnak tekinti, a végét ellenforradalomnak.
Létrehozva: 2009. október 22., 08:25
nyomtat küld

Netán csak Nagy Imréről és a vele rokonszenvező mártírtársairól beszél, de nem szól az egyetemistákról, a munkásságról, az átállt magyar és szovjet kiskatonákról, az utca népéről, a pesti srácokról, akik életüket áldozták a szabadságért. Aztán annak a politikusnak az értékrendje, mint a szocialista országgyűlési képviselő Havas Szófia, aki 1956 kapcsán nyíltan ellenforradalomról beszélt, antiszemita lázadásról, semmiben sem különbözik Kádár János, Marosán György, Biszku Béla, Apró Antal és a megtorlást végrehajtó vérengző eszmetársaik látásmódjától. Az 1956-os forradalom filmkockái, képei hamar körbejárták a világot, és százmilliókat nyűgözött le, hogy egy kis nép bátorságával, szabadságvágyával, ha csak pillanatokra is, de térdre kényszerítette a hatalmas szovjet medvét. Ennek a világraszóló tettnek eszmeiségét, lényegét nem értette meg, talán gyűlölte is 2006. október 23-án Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök és Gergényi Péter Budapest rendőrfőkapitánya, amikor tízezrek - a szocialista-szabaddemokrata kormány hazugságai miatt - az utcára vonultak. A valódi demokráciát követelőket gumilövedék, könnygáz, vipera, vízsugár, elszabadult rendőri fellépés várta - és sokakat börtön. Kétség sem merült fel, hogy a hatalmukhoz görcsösen ragaszkodó baloldali politikusok - Gyurcsány vezényletével - a helyzet eszkalálódása esetén akár éles fegyvert is bevetettek volna a tömeg ellen, mint a véres sortüzeket elrendelő dicső elődeik: Gerő Ernő, Münnich Ferenc, Tömpe István, Gyurkó Lajos, Házi Sándor és Ladvánszky Ká­roly. Ne feledjük, és ne legyenek kétségeink: Gyurcsányék tőkéseknek kiöltözött kriptokommunisták, akiknek szellemi elődeik az imént felsorolt gyilkosok. Végre meg kellene tanulnunk mindannyiunknak, hogy akik felvállalták a szocialista jelzőt - az elvtársak -, azoknak nem lehet hinni, mert történelmük óta, kilencven éve egyetlen ígéretüket sem tartották be. Kivéve, ha az engedetlen népet rendszabályozni kellett. Ilyenkor minden eszköz megengedett volt: sortűz, kivégzések, gulág, koncentrációs táborok, padláslesöprés, jegyrendszer.

Mai világunkban az általuk irányított bankok terrorja szabadult el. Akik önhibájukon kívül nem tudják lakáshitelüket fizetni, hamar az utcán találják magukat. A lakosság sarcolása folytatódik a mértéktelen hitelfelvétellel, az ország eladósításával. Valljuk be, Magyarország mérlege nem pozitív sem 1956-tal, sem a rendszerváltás utáni húsz évvel. Mindkét esetben majdnem hiábavaló volt az áldozat, a kicsikarható, nemzetközileg mérhető politikai haszon alig mutatkozott meg Magyarország életében. A szovjet hadsereg segítségével, az áruló kommunista pufajkások, karhatalmisták által levert forradalom után csaknem kétszázezer magyar menekült Nyugatra, sok magasan kvalifikált embert veszítettünk el, s több mint húszezren börtönbe kerültek, csaknem ötszáz forradalmárt kivégeztek, főként munkásokat, majd a sortüzek is több száz tüntetőt némítottak el. A rendszerváltás bár meghozta a szabadságot, a parlamentáris demokráciát, de a három ciklust átölelő balliberális kormányzás nyomán félmilliónál is többen munka nélkül tengődnek, milliók a létminimum alá kerültek, iskoláskorúak ezrei éheznek, az országot ellepték a plázák, kiszorítva a magyar termelők áruit.

Van-e megoldás? Térjünk vissza 1956 alapeszméihez, a teljes függetlenség megteremtéséhez, a szociális piacgazdaság létrehozásához, avagy a rendszerváltás szlogenjét fogadjuk el, miszerint végezzük el végre a nagytakarítást? Amikor ezeket a sorokat olvassák a ma megjelent Magyar Hírlapban 2009. október 23-án, akkor elsuhannak felettünk a múlt héten elhangzott Draskovics pufajkástanonc fenyegető szavai: ha lesznek olyanok, akik meg akarják zavarni a megemlékezést, azok számíthatnak rá, hogy rendőrség keményen fellép ellenük. Bencze rendőrfőkapitány tovább színezi a lehetőségeket: a rendőrség bizonyította, hogy tudja kezelni az ilyen ünnepi rendezvényeket.

Valóban tudják, és ismerjük a módszereiket: a kordonokat, a fenyegető rendőri erőt, a kardlapos lovasrohamot. A cél évtizedek óta ugyanaz: nehogy nemzeti ünnepeinken tízezrek nyugodtan közelébe juthassanak szent emlékhelyeiknek. Nincs miről beszélni, ezek az elvtársak egy tőről fakadtak, s egymásnak adják a staféta-, azaz a gumibotot. Mindig is az átöltözés, a ruhaváltás művészei voltak, eszményük a hatalom, most már a pénz, a pénz - mindenáron. Elég volt belőlük! Tűnjenek el végre! Legyen ez az utolsó olyan hivatalos ötvenhatos megemlékezésük, amelyet ők vezényelnek.

(Stefka István, Magyar Hírlap)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések