ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Józanság

Széchenyi Istvánra gyakran hivatkozunk, jobbára persze csak az ismert közhelyeket csűrjük-csavarjuk, és mintha nem értenénk, hogy a reformkori és a mai sorskérdések nagyjából ugyanazok. Ezek sorában a legfontosabb kétségkívül a következő: modern reformpolitikával vagy politikai radikalizmussal kell-e gyógyítani a nemzetet?
Létrehozva: 2009. november 9., 11:18
nyomtat küld

Én azt a Széchenyi-gondolatot ajánlom megfontolásra a jobboldali választópolgárnak, amely szerint nekünk, magyaroknak az a legfőbb fogyatékosságunk, hogy a valós helyett állandóan a kívánatos helyzettel vetünk számot.

Orbán Viktor tegnap józanságra intette a magyar embereket, és az úgynevezett posztromantikától óvott. Tette ezt egy olyan korban, amikor könnyen kinyílik a bicska az ember zsebében. Aligha létezik ugyanis olyan hazáját féltő magyar ebben az országban, aki ne mondott volna már cifrát a gyurcsányok és bajnaik végeláthatatlan tömegére. Ezzel nincs is baj. Szimpla hazaárulókról beszélünk, nyerjék csak el méltó büntetésüket.

Csakhogy. A Fidesztől jobbra terjed egy sajátos korhangulat. Azt halljuk onnan, hogy második rendszerváltásra készülnek. És azt is, hogy itt mindenki velejéig korrupt, és szétlopja az országot, de ők, a tiszták, majd rendbe tesznek mindent.

Valamikor én is posztromantikus voltam, a magyar ember eleve annak születik. Ma már azt gondolom, hogy kormányozni csak józan fejjel, tapasztalattal lehet. A bátornak tetsző kiállás, a "szájkarate" édeskevés. Gondoljuk csak el: most, amikor a magyar kormányt Nemzetközi Valutaalapnak hívják, mi a fészkes fenét lehet itt tenni? Nem az álmainkban, hanem ahogyan Széchenyi felteszi a kérdést: valóságosan? Csakis egyet: magyar szívvel és a legjobb tudásunk szerint újratárgyalni, amit egyáltalán lehet. A végső cél ugyanis nem a társadalmi felfordulás, hanem az emberek napi életének megkönnyítése, a kis- és közepes vállalkozások szabadsága, a nemzeti önépítés.

A posztromantikusoktól eddig olyanokat hallottunk, hogy romboljuk porig az egyik kereskedelmi televízió épületét. Mintha ezt meg lehetne tenni... Aki mondta, az is tudja, hogy nem. Hát akkor miért mondta? Ebben a kérdésben és a rá adott válaszban benne van a Jobbik-rejtvény megoldása.

Orbán Viktorék az elmúlt húsz év legnehezebb kormányzására készülnek. Csupa olyan dolgot kérnek számon rajtuk, amelyet ellenzékből nem lehetett megoldani. Ha megnyerik a választást, majd elválik, mire képesek. Az viszont méretes túlzás, hogy hovatovább mindenki az elszámoltatás köré építi fel a maga mitológiáját vagy éppen ellenmitológiáját. A képlet egyébként roppant egyszerű: a Fidesz-kormány nyilvánvalóan nem engedi futni a főbűnösöket, és ezt a több millió rájuk szavazó ember joggal el is várja tőlük. De az máris borítékolható, hogy mindenki kedvére nem tehetnek, az egyik oldal boszorkányüldözést kiált majd, a másik pedig konyhakést ad a kézbe, hogy az új kormány mindenkit belezzen ki azonnal a helyszínen.

A tét: a magyarság megmaradása. Számomra a csendes, normális polgári élétet élő, gazdagodó magyar milliók jövője sokkal szimpatikusabb vízió, mint egy roppant bátornak tetsző, de mozdulatlan hullahegy. A világosi katasztrófát és az utána következő húszéves süllyedést meg lehetett volna előzni, ha Széchenyire hallgat az ország. És nem egy újabb Kossuth, hanem Deák rakta végül rendbe a dolgokat. Rombolás helyett önépítés volt és marad a program.

Orbán Viktor jól beszélt tegnap. A magyar jobboldal készen áll a kormányzásra. A posztromantikusokkal nincs baj, de én inkább a könyvespolcon szeretem őket.

A romokból újjá kell építeni az országot. Ez a valóságos helyzet, az álom pedig az, hogy aztán mit szeretnénk. Először eltakarítjuk a törmeléket, aztán építkezünk. És nagyon örvendetes volna, ha az új épület alapjainál sem jobbról, sem balról nem settenkednének égő kanóccal olyanok, akik termékeny gondolatokkal és tettekkel nem járulnak hozzá a közös ügyekhez.

(Szentesi Zöldi László)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések