|
|
|
|
Középpontban a fiatalok foglalkoztatása
|
Az Európai Parlament Kulturális és Oktatási Bizottsága mai ülésén nagy többséggel elfogadta az egyetemek és vállalkozások közti együttműködéséről készült előterjesztést, melynek Schmitt Pál, az Európai Parlament alelnöke (Fidesz) az előadója. A jelentés egyik legfontosabb célja, hogy segítse a fiatal diplomások munkaerőpiaci beilleszkedését. |
"Különösen időszerű ez a jelentés, amikor minden ország a gazdaságélénkítés és munkahelyteremtés lehetőségeit kutatja" - fogalmazott Schmitt Pál a szavazást követően. "A felsőoktatás és a vállalkozások együttműködése kölcsönös előnyökkel jár, mivel az egyetemek közvetlen visszajelzést kaphatnak a cégek elvárásairól, míg a vállalkozások részvétele a kutatási-képzési programokban versenyelőnyhöz juttathatja őket" - hangsúlyozta a néppárti politikus.
"Bízom benne, hogy Magyarországon is figyelembe veszik jelentésem javaslatait, ugyanis az 56%-os hazai foglalkoztatási mutató az egyik legalacsonyabb az egész Európai Unióban és drámaian megemelkedett a diplomás munkanélküliek aránya. Fontosnak tartom megvizsgálni, hogy vajon a diplomák minőségével van-e baj, vagy esetleg a vállalatok követelnek túl sokat a pályakezdőktől. Véleményem szerint, a képzésbe integrált gyakornoki programok nagymértékben segítik a pályakezdők helyzetét, ezért ezt támogatni és kreditekkel honorálni szükséges" - fejtette ki Schmitt Pál fideszes európai parlamenti képviselő.
A jelentés felszólítja az Európai Bizottságot, hogy dolgozza ki az egyetemek és vállalkozások közti mobilitás jogi kereteit és ismerje el a tanulás e speciális formáját. Ennek során a hallgatók és oktatók közvetlen, gyakorlati tapasztalatra tehetnek szert, a szakemberek pedig felfrissíthetik elméleti ismereteiket, de akár posztgraduális képzésen is részt vehetnek. "Ez az élethosszig tartó tanulás valódi szellemisége" - hangsúlyozta a néppárti politikus.
"Az együttműködésnek számos jó példája van Európa-szerte, azt szeretnénk, ha ezek közkinccsé válnának, ezért javasoltam egy honlap létrehozását, amely összefoglalja a már kipróbált és bevált módszereket" - emelte ki a Schmitt. A jelentés hangsúlyozza, hogy a sikeres együttműködéshez elengedhetetlen a támogató jogi környezet kialakítása, adott esetben az állam, illetve a régió vagy a helyi hatóságok támogatása is.
"Emellett, fontos, hogy elősegítsük a kis- és középvállalkozások részvételét, amelyeknek rendkívül fontos szerepe van a munkahelyteremtésben. A konkrét ösztönző-mechanizmusokat maguknak a tagállamoknak kell kialakítaniuk, hiszen mindenhol eltérőek a viszonyok és a lehetőségek" - hangsúlyozta Schmitt Pál fideszes európai parlamenti képviselő.
Az Európai Parlament Kulturális és Oktatási Bizottsága 29-1 arányban fogadta el a jelentést, amely várhatóan áprilisban kerül az Európai Parlament plenáris ülése elé.
(fidesz-eu.hu)
|
|
|
Jelenleg nincs információ
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
|
|