ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Schöpflin: Az ország felkészült az uniós elnökségre

A hivatalos szervek felkészültek az uniós elnökségre, az állampolgárok kevésbé - mondta az InfoRádiónak Schöpflin György. A fideszes európai parlamenti képviselő hozzátette: az intézményrendszer átalakítása miatt az elnökségnek több külpolitikai feladata lesz, mint arra korábban számítottak. A politikus szerint Törökországra kiemelten kell figyelni.
Létrehozva: 2010. december 23., 08:46 | Utoljára frissítve: 2010. december 23., 08:56
nyomtat küld

A közvélemény nem készült fel a soros uniós elnökségre, de a hivatalos szervezetek igen - vélekedett Schöpflin György. A fideszes európai parlamenti képviselő az InfoRádiónak azt mondta: nem lehet mindenre felkészülni, de reméli, hogy eléggé rugalmas és hatékony az a rendszer, amit az elmúlt hónapokban kialakítottak, miután az előző kormánytól keveset örököltek meg.

Egy éve lépett hatályba a Lisszaboni Szerződés, amely létrehozott egy különálló külügyi intézményrendszert, a külügyi főképviselővel, Lady Catherine Ashtonnal és az Európai Külügyi Szolgálattal. A gyakorlat során, a spanyol és a belga elnökség idején kiderült, hogy nagyon sok a külügyi téma, amit a főképviselő nem tud egyedül ellátni, így a soros elnökségnek is lesznek külpolitikai feladatai - fejtette ki Schöpflin György, hozzátéve, hogy a napirendtől függ, pontosan milyen feladatok várnak az elnökségre.

Az EP-képviselő kiemelte: a külügyi tárcának fel kell készülnie arra, hogy átalakulóban van az intézményrendszer, emellett ott van a bővítés kérdése, amelyben Izland, a délkelet-európai államok és Törökország érdekeltek.

Törökország abból a szempontból is érdekes, hogy bár folytatja a csatlakozási folyamatot, kezd kialakítani magának egy komoly regionális középhatalmi szerepet, ami keleti irányba viszi el az államot - hangsúlyozta. Schöpflin György szerint az egész helyzet átalakul, és kiderül, hogy Törökország sokkal komolyabb tényező, mint eddig gondoltuk. A politikus nem tartja kizártnak, hogy öt-tíz év múlva már nemcsak BRIC országokról (Brazília, Oroszország, India és Kína) beszélünk, hanem ott lesz a T betű is, vagyis Törökország. Ez egészen más útra tereli az EU külpolitikáját, amire érdemes odafigyelni - tette hozzá.

(inforadio.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések