ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Korlátok is vannak, amelyeket büntetlenül nem lehet áthágni

Hogyan járatódott le a rend szavunk a napi politikai meccsekben? Mióta és miért akarják a balliberálisok felszántani a magyar ugart? Mire mutatott rá az őszödi beszéd? Hogy néz ki a jobboldali utópia? Mi lehet a második Orbán-kormány legitimációjának próbaköve? Többek között ezekről a témákról beszélgetett az MNO Molnár Attila Károly eszmetörténésszel.
Létrehozva: 2011. január 11., 09:44
nyomtat küld

- A rendszerváltozás óta megszokhattuk, hogy ha a rend szót a jobboldal használja, akkor az minimum fasizmust jelent a baloldali politikusok és véleményformálók számára, ám ha balliberálisok hozzák szóba, akkor mindjárt a gyülekezési törvény korlátozásánál, a "gyűlöletbeszéd" betiltásánál kötnek ki. Hogy az erőszakszervezetek sajátos bevetését ne is említsem.

- Rengeteg olyan szavunk van a rend mellett - szabadság, igazságosság -, amelyek napi politikai meccseken már lejáratódtak. Ráadásul ebben nincs magyar specifikum: a második világháború után tevékenykedő jelentős jobboldali politikusok ezt mind megkapták már, például Charles de Gaulle vagy Margaret Thatcher is. Az viszont látszik, hogy a jobboldal ragaszkodik egy hagyományos normatív rendfogalomhoz, ahol korlátok is vannak, amelyeket büntetlenül nem lehet áthágni. A baloldal viszont rendszerben szeret gondolkodni. Felfogásuk alapja az, hogy úgy kell kormányozni az embereket, hogy ők ezt ne vegyék észre, más szóval manipulálni kell őket - nem normák alapján, hanem pénzügyi, technikai módszerek segítségével. Ez vezet oda, hogy számukra már a jó és a rossz megkülönböztetése is tilalomnak tűnik. Ezt az átverést az emberek jó része pedig szereti, hiszen nem parancsokat teljesít, s így úgy tűnhet számukra, hogy szabadok.

- Ez volt a titka az utódpárt 1994-es visszatérésének és 2006-os újraválasztásának?

- Az első kormányzásuk azzal magyarázható inkább, hogy a rendszerváltozás paktumaiban benne volt, hogy teret kell hagyni a baloldalnak. Ők ezt ki is használták. Szemben a csehekkel, nálunk nem volt lusztráció, ők is részesei lettek a politikai rezsimnek. Ismerve az előzményeket ez nem meglepő, ellentétben azzal, hogy a Szabad Demokraták Szövetsége koalícióra lépett az MSZP-vel. Ez Közép-Európában egyedülálló.

A teljes interjú az MNO-n olvasható.

(Tompos Ádám - Magyar Nemzet Online)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések