ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Pozitív a magyar EU-elnökség mérlege

Szűcs Tamás, az Európai Bizottság magyarországi képviseletének vezetője szerint a 2011. első félévi soros magyar EU-elnökség eddigi mérlege pozitív, eddig egyetlen ülésen sem merült fel, hogy Magyarország ne lenne alkalmas az elnökségre.
Létrehozva: 2011. január 31., 19:24
nyomtat küld

A képviseletvezető egy hónappal a magyar elnökségi start után az MTI-nek hétfőn azt mondta, hogy a magyar elnökségi program tartalmával és kiegyensúlyozottságával, az euró megvédésének fő céljával az Európai Bizottság teljesen egyetértett; a januárban Gödöllőn megrendezett négy informális miniszteri tanácskozást tárgyszerű légkörben tartották. A felek álláspontja összhangban volt, és a tanácskozások technikai-logisztikai részletei is osztatlan elismerést arattak - mondta.

Úgy fogalmazott, az a kijelentés, hogy Magyarország esetleg nem alkalmas az EU-elnökségre, egyetlen hivatalos megbeszélésen sem merült fel. "Itt ezt nem osztották, informális beszélgetéseken sem hallottam ilyen jellegű kommenteket" - mondta, és megjegyezte, nem érzékelt a magyar demokrácia állapotával kapcsolatos félelmet a Budapestre érkező bizottsági kollégáinál.

Azt mindenki tapasztalja, hogy nagyon komoly politikai vita alakult ki elsősorban a médiatörvénnyel kapcsolatban, ebben az ügyben viszont az Európai Bizottság világosan állást foglalt - mondta, és emlékeztetett rá: José Manuel Barroso bizottsági elnök kijelentette, kétség sem fér ahhoz, hogy Magyarország jogállam. Az Európai Bizottság vizsgálja, hogy a médiatörvény összhangban van-e a vonatkozó uniós szabályozással, s ebbe az alapjogi charta bizonyos paragrafusainak megfelelés is beleértendő - tette hozzá.

Arra a kérdésre, hogy Neelie Kroes médiaügyi biztos legutóbbi levelével lezárult-e a bizottsági vizsgálódás, azt felelte: ez a magyar kormány válaszától függ. "Én és az Európai Bizottság arra törekszünk, hogy tárgyszerű, értelmes vita alakuljon ki" - mondta, hozzátéve, nem ellenségeskedésről van szó, hanem meg kell nézni mindkét oldal érdekeit, és ennek alapján dönteni.

Szűcs Tamás azt mondta, az eddigi informális miniszteri találkozókon tartalmas vita folyt a szakpolitikai kérdésekről, a médiatörvény egyik tanácskozás napirendjén sem szerepelt. Kifejtette, az első napokban-hetekben az EU-elnökségi feladatok irányítása szorosan összebogozódott a médiatörvény körüli vitával, "de nem érdeke senkinek, hogy ez így maradjon".

Az Európai Bizottság magyarországi képviseletvezetője a sikertelenséget előrevetítő véleményeket elhárítva arról beszélt: "nagyon nehéz lesz sikertelennek minősíteni" a magyar elnökséget, ha a kijelölt fő feladatokat követve egyebek között sikerül majd megtenni az euróövezet stabilitása szempontjából fontos intézkedéseket, lezárulhatnak Horvátországgal a csatlakozási tárgyalások, elfogadják a közösségi szabadalomra vonatkozó szabályozást, és előrelépés lesz az energiapolitikában.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések