ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Hazánk érdekelt a további működőtőke-befektetésekben

Magyarország nagyra értékeli az EU új tagállamainak nyújtott svájci támogatást, és érdekelt a svájci cégek további működőtőke-befektetéseiben - mondta Martonyi János külügyminiszter Micheline Calmy-Rey államszövetségi elnökkel folytatott csütörtöki budapesti megbeszélésén.
Létrehozva: 2011. február 3., 12:58
nyomtat küld

A svájci szövetségi elnök, külügyminiszter és magyar kollégája fontosnak ítélték, hogy Svájc különös figyelmet szenteljen a közép-európai régiónak, amelynek súlyát a 2011-ben egymást követő magyar és lengyel EU-elnökségi félév tovább növeli - tájékoztatta a tárgyalásról Pataki Eszter, a Külügyminisztérium Sajtó Főosztályának vezetője az MTI-t.

Magyarország számára Svájc fontos európai partner és nagyra értékeli, hogy Svájc a Hozzájárulási Alap keretében támogatja az Európai Unióhoz 2004-ben csatlakozott tagországokat - így Magyarországot is - hangsúlyozta Martonyi János. A külügyminiszterek megállapították, hogy a magyar-svájci kapcsolatok kiegyensúlyozottak, azokat rendezetlen ügyek nem terhelik.

Mint a közleményben olvasható, Svájc ahhoz a szűkebb európai fejlődési régióhoz tartozik, amellyel Magyarország tudatosan törekszik politikai, gazdasági és társadalmi kapcsolatai erősítésére, ami ösztönzi a magyar gazdaság és infrastruktúra fejlődését.

Ezzel kapcsolatban a felek üdvözölték a magyar-svájci belvíz- és árvízvédelmi projekt-megállapodás aláírását, s az annak alapján megvalósuló együttműködést. Magyarország célja, hogy a kiváló politikai kapcsolatok a gazdasági és kereskedelmi mutatókban is tükröződjenek.

Arra utalva, hogy több ismert, a maga területén a világ élvonalában lévő svájci vállalat hajtott végre már komoly beruházásokat Magyarországon, Martonyi János kiemelte, érdekeltek vagyunk további svájci cégek működőtőke-befektetéseiben, különösen a feldolgozóiparban. A külügyminiszterek tárgyalásain szó volt az Andrássy Gyula Egyetem támogatásáról, valamint a két ország regionális politikájáról, szomszédsági kapcsolatairól és együttműködéséről a nemzetközi szervezetekben.

Az Andrássy egyetemet 2001-ben alapította Magyarország, Németország, Ausztria és két németországi tartomány, Baden-Württemberg és Bajorország. Az egyetem mester- és posztgraduális képzéseket kínál német nyelven történelem-, politika-, gazdaság- és jogtudományok szakterületeken. A hivatalos látogatáson Budapesten tartózkodó Micheline Calmy-Rey a nap folyamán találkozik vendéglátójával, Schmitt Pál köztársasági elnökkel.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések