ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Új lendület a Duna-régió Stratégia elfogadásának

Az uniós képviselők a csütörtöki strasbourgi plenáris ülésén foglaltak állást a stratégia jóváhagyása érdekében. A 2011 első félévében az EU soros elnöki tisztét betöltő Magyarország egyik legfontosabb célkitűzése, hogy európai szinten ismertesse és elfogadtassa a Duna-régió Stratégiát az elnökségi félév végéig. A stratégia végleges megerősítése tehát magyar irányítás alatt fog megtörténni - hangsúlyozta Barsiné Pataky Etelka a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárságának pénteki közleménye szerint.
Létrehozva: 2011. február 18., 15:11 | Utoljára frissítve: 2011. február 18., 15:48
nyomtat küld

Mint írják: a magyar elnökség célja, hogy egy élhető és fejlődő Duna-régió jöjjön létre a stratégia megvalósításával, amely olyan területeken jelöl ki szoros együttműködést, mint a térség felelős vízgazdálkodása, árvíz és aszály elleni védelme, vagy a környezeti értékek megőrzése a folyó teljes vízgyűjtőjén - emelte ki a kormánybiztos. Barsiné Pataky Etelka üdvözölte a Deutsch Tamás magyar néppárti képviselő kezdeményezésére elfogadott, valamennyi politikai csoport támogatását élvező parlamenti állásfoglalást, és emlékeztetett, hogy az Európai Parlament a stratégia előkészítése során mindvégig egyhangú kezdeményezője és támogatója volt a Duna-menti országok régiós fejlesztési együttműködésének.

A közlemény kitér arra is: a magyar elnökség üdvözli, hogy a parlament állásfoglalásában különös hangsúlyt fektet a zöld gazdaság, valamint az energiahatékony technológiák régiós támogatására, ösztönzi az idegenforgalom előmozdítását a folyó mentén, és kiemelt feladatként kezeli a térség vállalkozás-fejlesztési hálózatainak kiépítését. Barsiné Pataky Etelka aláhúzta, hogy e célokat Magyarország is határozottan képviselni fogja az Európai Tanács elnökeként.

A Duna-régió Stratégia összesen 11 cselekvési területet fog felölelni, amelyek túlterjednek a konkrétan értelmezett folyó témakörén, és akciókat fogalmaz meg többek között a gazdaságélénkítés, a vállalkozások versenyképessége, vagy a közlekedési és energetikai infrastruktúra régiós szintű fejlesztése terén is. A stratégiában az uniós tagállamok mellett hat, a Duna régióhoz szervesen kötődő unión kívüli ország is részt vesz (Ausztria, Bulgária, Csehország, Magyarország, Németország, Románia, Szlovákia, Szlovénia, valamint Horvátország, Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Montenegró, Moldova és Ukrajna) - zárul a Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkárság portálunkhoz pénteken eljuttatott közleménye.

Kiadta: Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Kormányzati Kommunikációért Felelős Államtitkársága

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések