ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A kormány egyetért a Líbia elleni légtérzárlati határozattal

A magyar kormány teljes egészében egyetért az ENSZ BT Líbia elleni légtérzárlati határozatával - szögezte le Martonyi János külügyminiszter pénteken, hozzátéve, egyelőre nem lát olyan magyar katonai képességet, "amelyet egy ilyen operációban fel lehetne vagy akarnánk használni".
Létrehozva: 2011. március 18., 12:47 | Utoljára frissítve: 2011. március 18., 14:48
nyomtat küld

A magyar diplomácia vezetője egy minisztériumi háttérbeszélgetésen azt mondta, a BT-határozat erőteljes, jóllehet a szavazáson több fontos állam - köztük Oroszország, Kína és Németország - tartózkodott. Azt mondta, ő személy szerint örült volna, ha ezt a határozatot már korábban meghozták volna.

Hangsúlyozta: a határozat szerint a polgári személyek védelmét minden lehetséges eszközzel biztosítani kell; ez azonban nem jelenthet külföldi megszállást, vagyis szárazföldi csapatok megjelenését.

Martonyi János reményét fejezte ki: a repülési tilalmi övezet kikényszerítése alkalmas lesz arra, hogy Bengázi több mint egymilliós lakosságát megóvhassák a líbiai kormány katonai erejével szemben.

Várhatóan 3-5 EU-tagállam nem fog csatlakozni az európaktumhoz

Martonyi János várakozása szerint az euróövezeten kívüli tíz EU-tagállamból három-öt ország lesz, amelyik nem fog csatlakozni az euróövezet versenyképességi paktumához. A külügyminiszter egy pénteki háttérbeszélgetésen elmondta, még Magyarország sem döntött az ügyben.

A magyar diplomácia vezetője hangsúlyozta, hogy Magyarország egyetért a közös európai valuta stabilitását célzó euróövezeti megállapodással. Megkezdődtek az egyeztetések, "egyelőre felmérjük, ki akar csatlakozni" - fogalmazott.

Mi ennek a paktumnak a szövegével teljes egészében egyetértünk - hangsúlyozta. A megállapodás lényeges elemei között említette a versenyképesség növelését, a termelékenység és munkabérek összekapcsolását, a kedvezményes nyugdíjrendszerek csökkentését, továbbá az államháztartási hiánnyal kapcsolatos alkotmányos vagy más magas szintű törvényes korlátok bevezetését.

Hazajönnek a tokiói nagykövetség dolgozóinak családtagjai

Hétfőn hazajönnek a tokiói magyar nagykövetség dolgozóinak családtagjai - mondta Martonyi János külügyminiszter pénteken egy háttérbeszélgetésen. Mint közölte: a követség dolgozóinak családtagjai jelenleg Oszakában vannak, és sikerült nekik repülőjegyeket foglalni hétfőre. A tokiói magyar diplomaták azonban a helyszínen maradnak - tette hozzá.

A tárcavezető szerint alapvetően három kategóriába sorolható az országok álláspontja a kérdésben: egyes államok diplomatái mindenképpen a helyükön maradnak, más országoké délre, főleg Oszakába mennek, míg megint mások - így Magyarország is - úgy döntöttek, maradnak a diplomatáik, de vészhelyzet esetén készek azonnal távozni.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések