ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

2020- ra a GDP 3 százalékát kellene kutatás-fejlesztésre és innovációra fordítani

Az európai belső piac erősítése, a bürokratikus akadályok lebontása, az innovációs tevékenység fokozása szükséges a gazdasági versenyképesség növeléséhez - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán államtitkár az Európai Unió Versenyképességi Tanácsa keddi ülésének szünetében tartott sajtótájékoztatón, Gödöllőn.
Létrehozva: 2011. április 12., 13:19 | Utoljára frissítve: 2011. április 12., 14:06
nyomtat küld

A Versenyképességi Tanácsot elnöklő Cséfalvay Zoltán kiemelte: minden tagállamnak lépéseket kell tenni annak érdekében, hogy az unió elérje célkitűzését, és a GDP 3 százalékát fordítsa kutatás-fejlesztésre és innovációra 2020-ra.

Máire Geoghegan-Quinn, kutatásért, innovációért és tudományért felelős uniós biztos elmondta, hogy az Európai Unió 2007-2013. évi VII. kutatási keretprogramja a félidei értékelés alapján sikeresnek nevezhető, a programban eddig l8,8 milliárd eurót költöttek el a kutatás-fejlesztés támogatására.

Cséfalvay Zoltán kitért arra, hogy az innovációs és kutatásfejlesztési állami ráfordítások egyre szűkülnek, ezért fontos, hogy találjanak más pénzügyi eszközöket is erre a célra, például a kockázati tőke erőteljesebb bevonását és az unió strukturális alapjainak felhasználását kell célul kitűzni ezen a területen is. Kérdésre válaszolva az államtitkár hangsúlyozta, hogy a vállalkozásoknak erőteljesebben, nagyobb kockázatvállalással kellene részt venniük az innovációban, az állam szerepének pedig arra kell kiterjednie, hogy a feltételeket biztosítsa ehhez.

Máire Geoghegan-Quinn, kutatásért, innovációért és tudományért felelős uniós biztos a VII. kutatás keretprogram eredményei közül kiemelte, hogy 59 pályázathoz nyújtottak támogatást, a jelentősebbek között említette azt a fejlesztést, amely a lézertechnika alkalmazásával próbálja visszaszorítani a hamisítást a gyógyszer- és kozmetikaiparban. Európában az ilyen hamisítások mintegy 11 milliárd euró kárt okoznak évente. Támogatják azt a kutatást is, amely a korábbinál jóval előbb jelzi a nagyobb természeti katasztrófákat, köztük a földrengést. Ez nagy jelentőségű a mostani japán természeti katasztrófa tükrében - mondta a biztos. Kérdésre válaszolva a biztos elmondta: a jövőben a maghasadáson alapuló atomenergia helyett a hangsúlyt a fúziós megoldásokra helyezik az atomiparban.

Barbara Kudrycka lengyel szakminiszter kiemelte, hogy a szakértői tudás mozgósítása szükséges az Európában, és szorosabb együttműködést kell kialakítani a kutatási keretprogram és a kohéziós alapok között.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések