ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Informális ülést tart az EU Versenyképességi Tanácsa

A tanácskozás előtt Cséfalvay Zoltán, a Versenyképességei Tanácsot elnöklő államtitkár elmondta, hogy az informális ülésen a kutatás-fejlesztési miniszterek a K+F jövőjéről tanácskoznak, ez lesz az első eszmecsere a 2014-től induló új tervezési periódusról, a kutatás-fejlesztési, innovációs politikáról. Az európai belső piac erősítése, a bürokratikus akadályok lebontása, az innovációs tevékenység fokozása szükséges a gazdasági versenyképesség növeléséhez - hangsúlyozta Cséfalvay Zoltán államtitkár az ülés szünetében tartott sajtótájékoztatón.
Létrehozva: 2011. április 12., 09:06 | Utoljára frissítve: 2011. április 12., 13:06
nyomtat küld

Az államtitkár elmondta: kedd délelőtt áttekintik a 2007-2013. évi VII. kutatási keretprogram tapasztalatait szakemberek bevonásával, délután pedig a jövő kutatás-fejlesztési politikáját vitatják meg. Az informális tanácsülés kitűnő alkalom arra, hogy a résztvevők a személyes álláspontjukat is megjelenítsék a vitában - tette hozzá.

Cséfalvay Zoltán szerint Európában a gazdasági és pénzügyi válság kezelése igényli a pénzügyi stabilitást, emellett szükség van a versenyképesség erősítésére is, amelynek legfontosabb eszköze a kutatás-fejlesztés és innováció.

Az államtitkár hangsúlyozta: szerte Európában az állami források a kutatás-fejlesztés és innováció területén egyre korlátozottabbak, ezért az informális tanácsülés fontos feladata végig gondolni, milyen nem költségvetési eszközökkel lehet segíteni a kutatás-fejlesztést, az innovációt. Hozzátette: az állam feladata, hogy segítse az innovációban érdekelt vállalatokat.

Kroó Norbert, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) alelnöke, az ülés résztvevője szerint Európában is jobban össze kell hangolni a meglévő kutatás-fejlesztési infrastruktúra használatát. Példaként említette, hogy Magyarországon létre hoztak már egy regisztert, amelyet az EU figyelmébe is ajánlanak. Ennek lényege, hogy a cégek, intézmények tudják, hol találhatóak az innováció fejlesztését segíti eszközök, berendezések, tudományos infrastruktúrák - mondta az MTA alelnöke.

Erősíteni kell a belső piacot

A Versenyképességi Tanácsot elnöklő Cséfalvay Zoltán kiemelte: minden tagállamnak lépéseket kell tenni annak érdekében, hogy az unió elérje célkitűzését, és a GDP 3 százalékát fordítsa kutatás-fejlesztésre és innovációra 2020-ra.

Máire Geoghegan-Quinn, kutatásért, innovációért és tudományért felelős uniós biztos elmondta, hogy az Európai Unió 2007-2013. évi VII. kutatási keretprogramja a félidei értékelés alapján sikeresnek nevezhető, a programban eddig l8,8 milliárd eurót költöttek el a kutatás-fejlesztés támogatására.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések