ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Összehangolt cselekvés az európai szegénység ellen

A szegénység elleni küzdelem az Európai Unió minden tagállamának nemzeti intézkedéseiben és nemzeti reformprogramjaiban is megjelenik, de fontos az is, hogy az erőfeszítéseket uniós szinten is összehangolják, koordinálják - jelentette ki Balog Zoltán, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára pénteken Brüsszelben a szegénységben élők európai találkozóján.
Létrehozva: 2011. május 13., 13:57 | Utoljára frissítve: 2011. május 13., 15:14
nyomtat küld

Az EU magyar elnökségének nevében részt vevő államtitkár sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: az immár tízedik alkalommal megrendezett konferencia fő jelentősége, hogy az érintettek maguk is beszélnek a szegénység problémájáról azok mellett, akiknek a probléma megoldásában kell, hogy szerepük legyen.

Részt vett a konferencián Andor László, az Európai Bizottság e témáért is felelős tagja, aki a sajtó előtt kifejtette: az idei év szociálpolitikai szempontból az unióban nehezebb az előzőknél, mert a munkanélküliség még mindig nagyon magas, és gyakorlatilag valamennyi tagországban megkezdődött a pénzügyi konszolidáció, amelynek viszont a szociális kiadásokra is következményei vannak.

Balog Zoltán hangoztatta: Magyarországon a szegénység elleni fellépés egyben a társadalmi felzárkóztatásért folytatott küzdelem is. "Szegénynek lenni azt jelenti, hogy veszélybe kerül egy embernek a biztonsága, szabadsága és méltósága" - fogalmazott.

Hangsúlyozta, a kormány kiemelt feladatnak tekinti ezt a küzdelmet, különös tekintettel a szegénységben élő gyermekekre, illetve a romák komplex társadalmi felzárkóztatására. Utóbbival kapcsolatban emlékeztetett arra, hogy a munkaképes korú roma férfiak 85 százaléka munkanélküli.

Balog Zoltán megerősítette: Magyarországon, ahol 10 millió emberből 3 millióan érintettek a szegénységben, a kormány azt vállalta, hogy 2020-ra 450 ezer embert kiemel ebből a helyzetből.

Ennek teljesüléséhez egész intézkedési hálót kell elindítani - hangoztatta. Jelezte: a kormány harminckét különböző intézkedést tervez, köztük az új típusú segélyezést, a lakhatási támogatás növelését, a családok megerősítését. Fokozzák az intézkedések a szociális ellátások munkára ösztönző hatásait is. Lépéseket tesznek arra is, hogy a piaci szférában növeljék a munkahelyteremtő képességet. A leghátrányosabb helyzetűek számára nagyszabású állami programokat biztosít a kormány az azonnali munkahelyteremtés érdekében. Ösztönzi a tárca a civil szervezetek és az egyházak bevonását is.

A magyar államtitkár hangoztatta, hogy a szegénységből kivezető legfontosabb út a foglalkoztatás, ez kell legyen a társadalmi integráció alapja. Hozzátette: az a politika az elnökségi programban is kiemelt helyen szerepel. Megkülönböztetett feladat a fontos foglalkoztatási, versenyképességi és szegénység elleni célokat kitűző uniós stratégia (Európa 2020) végrehajtásának sikeres elindítása.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések