ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Elfogadták a Területi Agenda 2020 dokumentumot

Az Európai Unió területfejlesztési miniszterei csütörtöki gödöllői informális ülésükön elfogadták a kiegyensúlyozott területi fejlődést célzó Területi Agenda 2020 című uniós iránymutatást, amelynek célja a területi szempontok beépítése a regionális és szakpolitikákba.
Létrehozva: 2011. május 19., 17:42
nyomtat küld

Fellegi Tamás, a tanácsülést elnöklő nemzeti fejlesztési miniszter a tanácskozást követő sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a 2007-ben elfogadott első Területi Agenda értékelése és felülvizsgálata a magyar EU-elnökség egyik kiemelt feladata volt, amely csütörtökön sikeresen lezárult.

Johannes Hahn, az Európai Bizottság regionális fejlesztésért felelős biztosa kiemelte: szimbolikus jelentőségű, hogy a területfejlesztési miniszterek és a kohéziós politikáért felelős miniszterek egymást követő napon üléseznek, hiszen szoros együttműködés van a két terület között.

Fellegi Tamás elmondta: az Európai Unióban az utóbbi két évben tárgyalták a tagállamok Magyarország vezetésével a 2007-es Területi Agenda felülvizsgálatát, amelynek az volt a célja, hogy az uniós területfejlesztési politikát megújítsák, hozzáigazítsák a változásokhoz.

Az egyik jelentős változás az Európa 2020 stratégia, a másik pedig bizottság Ötödik Kohéziós Jelentésének elfogadása. A bizottsági jelentés az eddigi tapasztalatok alapján felülvizsgálta a kohéziós politikát, illetve meghatározta a 2013 utáni költségvetési ciklus alapvető irányait.

A miniszter hozzáfűzte: a válság is arra késztette az uniós döntéshozókat, hogy a prioritásokat és az erőforrások felhasználását újragondolják a 2014-2020-as időszakra.

Emlékeztetett: korábban döntés született arról, hogy a területiséget a fejlesztéspolitika középpontjába emelik, vagyis az ágazati fejlesztéseknek és a kohéziós politikai döntéseknek integrált, átgondolt, és a területi különbségeket figyelembe vevő eszközrendszert kell biztosítani.

Az új területi menetrend tartalmazza azokat az alapelveket, amelyek alapján a 2014-től kezdődő hétéves időszak területfejlesztési döntései megszületnek majd - mondta a miniszter. Ezek közül az elvek közül Fellegi Tamás kiemelte a többközpontú és kiegyensúlyozott területfejlesztést, az integrált város- és térségfejlesztést, valamint az egyének, közösségek és vállalkozások elérhetőségének javítását, továbbá az ökológiai, természeti és kulturális értékek intelligens kezelését.

A miniszter beszélt arról is, hogy Európai Bizottság hamarosan nyilvánosságra hozza azt a "jogszabályi keretet", amely a kohéziós és fejlesztési politika jövőjét meghatározza, majd a pénzügyi vita is elindul ehhez kapcsolódóan.

Johannes Hahn a sajtótájékoztatón elismeréssel szólt a magyar soros EU elnökség munkájáról, amely révén sikerült a Területi Agenda 2020 dokumentumot elfogadni, és hangsúlyozta az abban megfogalmazott, határon átnyúló együttműködés fontosságát.

Kérdésre válaszolva a biztos fontos uniós vívmánynak nevezte a határok lebontását, jelezve: nem támogatná, hogy újból korlátokat állítsanak a személyek szabad mozgása elé.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések