ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Az EU segíteni kívánja Dél-Szudán életképességét

Az Európai Unió segíteni kívánja, hogy a július 9-én függetlenné váló Dél-Szudán életképes ország legyen - hangsúlyozta Martonyi János kedden Brüsszelben tartott sajtótájékoztatóján.
Létrehozva: 2011. május 31., 17:38
nyomtat küld

Catherine Ashtonnak, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselőjének a távollétében a magyar külügyminiszter volt az uniós társelnöke az összesen több mint száz afrikai, karibi, illetve csendes-óceáni ország magas rangú kormányzati képviselőjével - részben külügyminiszterével - folytatott keddi megbeszélésnek.

Az ACP (African, Carribean and Pacific) országcsoport minden esztendőben találkozik miniszteri szinten az európai integrációs szervezet képviselőivel azóta, hogy 1975-ben Togó fővárosában, Loméban aláírták az első kereskedelem- és gazdaságpolitikai megállapodást.

A mostani ülésen áttekintették a 22,7 milliárd eurós Európai Fejlesztési Alap (EDF) működtetését, valamint az EU, illetve 78 ACP-ország közötti kereskedelmi kapcsolatok alakulását. Az általános politikai vita keretében szó esett a migráció, a vízumügyek, illetve a visszaküldés-visszafogadás kérdésköréről. Martonyi a tanácskozást záró sajtóértekezleten elmondta, hogy a rendkívül érzékeny migrációs problémakört az egész harmadik világgal át kell tekinteni, és ebben fontos szerepet játszik az ACP. Az ülésen szabaddá tették az utat az előtt, hogy a július 9-én állami függetlenségét elnyerő Dél-Szudán gyorsan csatlakozhasson az EU-ACP partnerségi megállapodáshoz, és így részesülhessen az Európai Fejlesztési Alapból.

A magyar külügyminiszter a sajtótájékoztatón felhívta a figyelmet arra, hogy Szudánban hosszú évtizedek belháborúját sikerült lezárni. Dél-Szudánban népszavazáson döntöttek a függetlenné válásról, e népszavazás eredményét pedig mindenki elfogadta. Mindezek fényében Martonyi mind a szudáni nép, mind Afrika, mind az egész világ szempontjából nagyon fontosnak nevezte az új állam várható létrejöttét.

Mind a magyar külügyminiszter, mind a sajtótájékoztatón szintén részt vevő Mohamed Ibn Chambas ACP-főtitkár hangsúlyozta, hogy Szudán mindkét részében hallatlan nehézségekkel kell megküzdeni, lényegében a semmiből kell teremteni infrastruktúrát, normális létfeltételeket. Ebből mind az ACP, mind az EU ki akarja venni a részét. Martonyi emlékeztetett arra, hogy az uniós tagországok fejlesztési ügyekben illetékes miniszterei a múlt héten megállapodtak abban: 200 millió eurót különítenek el Dél-Szudán fejlesztésének céljaira.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések