ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Fellegi: Sikeres volt a magyar uniós elnökség

A magyar uniós elnökség sikeresnek tekinthető, mert a legtöbb nyitott kérdésben kompromisszumot vagy konszenzushoz közeli állapotot sikerült elérni - mondta Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter az Országgyűlés európai ügyek bizottságának keddi ülésén, miniszteri meghallgatásán.
Létrehozva: 2011. június 14., 15:27 | Utoljára frissítve: 2011. június 14., 15:48
nyomtat küld

Fellegi Tamás elmondta: a Paksi Atomerőmű stressztesztje elindult, és várhatóan októberig be is tudják fejezni. Egy kérdéssel kapcsolatban leszögezte: bár Németország úgy döntött, hogy a jövő évtized elején abbahagyja a nukleáris energia termelését, felhagy az atomenergiával, viszont Magyarországon a növekvő energiaigények miatt szükség lesz a Paksi Atomerőmű bővítésére, korszerűsítésére, de ehhez előbb el kell végezni a stressztesztet.

A magyar elnökség idején számos válság jelentkezett, amelyek különösen az energiaügyek és a kohéziós politika témaköreinek a megvitatását befolyásolták. Így például a Fukusima atomerőmű katasztrófája, illetve az észak-afrikai politikai krízis, amelyek hosszú távon is befolyásolhatják az egész unió energiaügyeit, az energiafejlesztés kérdéseit - hangsúlyozta a miniszter. A miniszter elmondta: számos uniós ország a fukusimai katasztrófa után most újragondolja a következő években követendő energiastratégiáját. Aláhúzta: a magyar elnökség alatt számos lépést tett az unió az energiaügyekben az egységes piac felé. Az energiapolitika kidolgozása azonban nemzeti hatáskörben marad - mutatott rá.

Ezzel kapcsolatban egy kérdésre kifejtette: Németország az unió egyik legfontosabb energiatermelője, a környező államok tekintetében jelentős energiaexportőr. Így a németországi atomerőművek későbbi leállítása befolyásolja majd az egész EU energiaellátásának kérdéskörét. Fellegi Tamás a stressztesztek kapcsán elmondta: azt is meg kell várni, hogy a fukusimai katasztrófában játszott-e szerepet emberi mulasztás, emberi hiba.

Fellegi Tamás a Nabucco földgázvezetéket illetően igen kedvezőnek mondta, hogy a napokban aláírták a vezetékkel kapcsolatos támogatási megállapodásokat. Kiemelte: kulcskérdés, hogy év végére kidolgozzák a Nabucco üzleti tervét. A mostani elképzelések szerint a Nabucco megvalósítása 7,8 milliárd euróba kerülne, de ha a beszerzési területeket, a bekötendő földgázforrásokat a Kaszpi-tenger területére, környékére is kiterjesztenék, akkor a beruházás 25 milliárd eurót igényelne. A kohéziós politikáról Fellegi Tamás elmondta: a magyar elnökség célja az volt, hogy továbbra is fennmaradjon a szolidaritás elve a kohéziós források elosztásában, a kohézióra szánt pénzek a felzárkóztatást szolgálják, a források pedig ne szűküljenek.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések