ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A Nyugat-Balkán országai megértették az európai integráció fontosságát

A Nyugat-Balkán egyfajta szigetté változott, hiszen minden oldalról európai uniós tagállamok veszik körül, a térség országai ugyanakkor megértették az európai integráció fontosságát - mondta Hóvári János, a Külügyminisztérium helyettes államtitkára szerdán az MTI-nek egy budapesti könyvbemutató alkalmával.
Létrehozva: 2011. június 22., 19:46
nyomtat küld

Az Európai perspektíva és hagyomány: a Nyugat-Balkán című tanulmánykötet, amelyet szerdán mutattak be a Magyar Külügyi Intézetben,
a térség országainak politikai és társadalmi állapotáról, illetve a régió Magyarországgal ápolt kapcsolatairól nyújt áttekintést. A magyar EU-elnökség alkalmából kiadott kötet részletesen taglalja a Nyugat-Balkán európai uniós kilátásait.

Ez a régió sajátos helyzetben van: egyfajta szigetté változott, hiszen minden oldalról európai uniós tagállamok veszik körül - mondta az MTI-nek Hóvári János, a kötet egyik társszerzője. Hozzátette: Jugoszlávia felbomlása után ezen államok vezetői - Szlovénia kivételével - letérítették országukat az euroatlanti, illetve az európai integrációhoz vezető útról. Az elmúlt években azonban fordulat következett be, mert a szereplők megértették az európai integráció fontosságát, és sokat tettek azért, hogy tárgyalásokat kezdjenek az EU-val, illetve - Horvátország esetében -azokat eredményesen le is zárhassák.

A tagállamok fejlettsége és politikai elkötelezettsége között vannak különbségek - mutatott rá a helyettes államtitkár, kiemelve, hogy Horvátország sikertörténetnek számít. Azt mondta: "Reméljük, hogy a horvát csatlakozási tárgyalások még a magyar EU-elnökség végéig lezárulnak".

Az MTI-nek a térség többi államának felkészültségét firtató kérdésére Hóvári János kifejtette: a nyugat-balkáni országok célként határozták meg az EU-tagság megszerzését, de egyelőre nem tudni, hogy Szerbia, Macedónia, Albánia, Bosznia-Hercegovina, Montenegró és Koszovó milyen mértékben és gyorsasággal lesz képes átalakítani a jogrendszerét, ami elengedhetetlen a csatlakozáshoz. A térség európai integrációjának előmozdítása, azon belül a horvát csatlakozási tárgyalások mielőbbi lezárása a féléves magyar EU-elnökség egyik legfőbb célja.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések