ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Számottevő lehetőségek a magyar-olasz energetikai együttműködésekben

Magyarország támogatja minden olyan gáz infrastrukturális projekt megvalósulását, amely útvonal- vagy forrásdiverzifikációt jelent az ország számára – hangsúlyozta Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter Paolo Romani olasz gazdaságfejlesztési miniszterrel 2011. július 4-én, Milánóban lezajlott találkozóján.

Létrehozva: 2011. július 4., 16:30
nyomtat küld

A nemzeti fejlesztési miniszter a közelmúlt kiemelt eseményeként említette az európai gáz infrastruktúra projektek szempontjából, hogy június elején Törökországban a tranzit országok – köztük Magyarország – szakminiszterei aláírták a Nabucco Gázvezeték jogi kereteit véglegesítő projekttámogatási megállapodásokat. Ugyanakkor kifejtette, hogy a magyar kormány a forrás- és ellátásbiztonság erősítése érdekében az Olaszország számára fontos Déli Áramlat megépítését is szorgalmazza.

A magyar tárcavezető tájékoztatást adott arról, hogy Magyarországnak kiemelt érdeke fűződik az észak-déli gázvezeték-összeköttetés közös európai projektként történő megvalósításához. Létrehozásának előnyei között említette, hogy a kétirányúsítással lehetővé válna a földgáz Közép-Európába juttatása az Északi Áramlat leágazásaként és a Földközi-tenger irányából is. Fellegi Tamás üdvözölte, hogy a januári kétoldalú miniszteri találkozón született megállapodás nyomán tevékenyen működik, és a márciusi budapesti ülést követően Milánóban is folytatta munkáját a Magyar-Olasz Energetikai Munkacsoport. Mint arra rámutatott, a testület az általános energetikai kapcsolatok erősítésén túl megfelelő fórum az üzleti és vállalati kapcsolatok erősítésére, a közös érdekeltségű projektek és beruházási lehetőségek feltárására is, elsősorban a megújuló energia és energiahatékonyság területén.

A nemzeti fejlesztési miniszter úgy vélekedett, hogy a geotermikus energia és a napenergia hasznosításban kiválóan együtt tudna működni Olaszország és Magyarország. Mindkét fél ismertette a megújuló energiaforrásokra és zöldgazdaság-fejlesztésre vonatkozó elképzeléseit, a napenergia kapcsán pedig a magyar egyetemek által elért kutatás-fejlesztési eredmények közös gyakorlati alkalmazásáról tárgyaltak. Az olasz fél kétoldalú klaszterek létesítésének ösztönzését indítványozta az iparágban tevékenykedő kis- és középvállalkozások bevonásával. A magyar tárcavezető hangsúlyozta, hogy a fukushimai balesetből levont tanulságok világszerte felélénkítik az érdeklődést a tervezés alatt álló negyedik generációs atomerőművek iránt. A tárgyalópartnerek e téren is komoly lehetőséget látnak a kutatási együttműködésre.

Kiadta: Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Kommunikációs Főosztály

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések