ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Közadakozásból országzászló Miskolcon

aAmagyarság összetartozását szimbolizáló emlékművet közadakozásból építik fel, avatását augusztus 20-án tartják - tájékoztatta Dobos Tímea, a polgármesteri hivatal szóvivője pénteken az MTI-t.


 

Létrehozva: 2011. augusztus 12., 12:50
nyomtat küld

Az emlékmű egykoron a Népkertben, a Herman Ottó Múzeum épületével szemben állt, augusztus 20-tól pedig ismét ott leng majd a zászló - mondta a szóvivő, hozzátéve: az országzászló helyreállítását a Lévay József Közművelődési Egyesület szorgalmazta.
Dobos Tímea azt is közölte: az új emlékmű helyén évtizedekig egy Géniusznak nevezett szobor állt, azt a városi sportcsarnok előtt állították fel újra, a miskolci országzászló így jószerivel eredeti helyén lenghet újfent.

A Géniusz-szobor helyén új, magasabb alap épül, és egy faragott mészkő talpazatra állított árbocra húzzák majd fel a lobogót.
A szóvivő tolmácsolta Szabó Sándor református lelkésznek, az egyesület elnökének szavait. Azt mondta: a trianoni békediktátum után sok helyen avattak az országban ilyen és hasonló, a szétszakított magyarság összetartozását szimbolizáló emlékművet.
Miskolcon az 1930-es évek közepén, a Herman Ottó Múzeummal szemben állították fel a faragott kőtalapzaton álló, több méter magas, nemzetiszínű szalaggal díszített zászlórudat, a félárbocra engedett, nemzetiszínű zászlóval. Ez emlékhely volt Miskolcon is, Trianon és a magyar sors mementója, megemlékezések helyszíne, egészen az 1950-es évekig. A kommunista hatalomátvétel után szerte az országban lebontották, vagy átépítették az ilyen emlékműveket, ez a sors várt a miskolcira is.

A korabeli országzászló-bizottságok nagyon aprólékosan meghatároztak mindent az emlékművekkel kapcsolatban, a talapzat, a rúd és a zászló anyagát, méreteit is. A mintegy négy méter átmérőjű, faragott mészkő talapzaton álló, hat méter magas zászlórúd tetején megmintázzák a Szent Koronát is, az emlékmű egy járólapokkal, díszkővel kirakott kis tér közepén áll majd.
A zászló árboca Litwin József iparművész műhelyében készül, az emlékmű átadását augusztus 20-ra, Szent István ünnepére tervezik.
A kivitelezés - a Géniusz-emlékmű áthelyezési költségeivel együtt - mintegy tízmillió forintba kerül, ezt a miskolci önkormányzat alapvetően közadakozásból szeretné finanszírozni.
 

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések