ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Jövőre megkezdődhetnek a Klebelsberg-kastély újjáépítési munkálatai

Jövőre megkezdődhetnek a pesthidegkúti Klebelsberg-kastély újjáépítési munkálatai; az épületben kap helyet a Magyarság Háza - jelentette be a főváros II. kerületének fideszes polgármestere pénteken Budapesten, a Klebelsberg-díj átadásán, a Klebelsberrg Kuno-emléknapok megnyitóján.
Létrehozva: 2011. november 11., 20:56 | Utoljára frissítve: 2011. november 12., 17:41
nyomtat küld

Utalt arra, hogy ez az intézmény a tavaly meghozott, a nemzeti összetartozás melletti tanúságtételről szóló törvény alapján jött létre. A jogszabály arról is rendelkezik, hogy létre kell hozni a Magyarság Háza intézményét, a Kárpát-medencei magyarság kulturális és oktatási központját - mutatott rá.
   
Mint mondta, a pesthidegkúti városrészi önkormányzat 1992-ben alapította a díjat "a városrész közösségi életének szervezésében múlhatatlan érdemeket szerzők" számára; eddig 22 helyi polgár és 3 szervezet kapta meg a Horthy-korszak vallási és közoktatási miniszteréről elnevezett elismerést.
   
Pesthidegkút híres civil szervezeteinek munkájának, összefogásuk ékes példája a Klebelsberg Kunoról elnevezett, sikerrel működő művelődési intézmény is - jegyezte meg. Emlékeztetett arra, hogy alig egy éve halt meg Bánffy György Kossuth-díjas színművész, a II. kerület díszpolgára, akiről szombaton emlékparkot neveznek el a városrészben. A magyar nyelv napján - ami véletlenül egybeesik Klebelsberg Kuno születésnapjával - rendeznek Pesthidegkúton Tormay Cécile színházi ősbemutatót, Liszt Ferenc és Hubay Jenő műveiből koncertet, Latinovits-emlékműsort, valamint fellépnek magyar dalokkal Ferencz Éva és barátai - sorolta.
   
Csabai Péter, a városrészi önkormányzat elöljárója elmondta, az emlékplakettel a pesthidegkúti közélet kiemelkedő alakjainak munkáját ismerik el, ezt idén a városrészi önkormányzat döntése értelmében Fülöp Tibornak ítéltek oda. Laudációjában kitért arra, hogy Fülöp Tibor közgazdászt 1956-ban munkástanács-tagnak választották, amiért a forradalom leverése után Kistarcsára internálták, majd a Markó utcai börtönbe került. Szabadulása után rendőri felügyelet alatt tartották, segédmunkásként dolgozott. 1980 óta él Pesthidegkúton, 8 évig tagja volt a máriaremetei bazilika képviselőtestületének.
   
Közölte, a kitüntetett megszervezte a helyi asztalitenisz-szakosztályt, amelynek keretei között jelenleg ötvenen sportolnak, létrehozta a pesthidegkúti helytörténeti gyűjteményt, és alapítója volt a Budaligeti Polgári Körnek, amelynek vezetője lett. Az egyre népesebb tagság havonta a pesthidegkúti cserkészházban tartja gyűléseit - tette hozzá.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések