ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Magyarország a szabadságharcosok földje volt, ma is az, és az is marad" + videó

Mi magyarok úgy gondoljuk, hogy Európát a kultúrája teszi Európává, alapja a jó szándék és a jó indulat. Ugyanakkor viták voltak és mindig is lesznek Európában, de ha az érvek konkrétak, higgadtak és józanak, akkor mindig megtalálhatjuk a viták feloldásának módját – fogalmazott Orbán Viktor viszonválaszában az Európai Parlament (EP) hazánkkal foglalkozó vitanapján, szerdán.
Létrehozva: 2012. január 18., 19:14 | Utoljára frissítve: 2012. január 18., 19:26
nyomtat küld

Szeretném hazám nevében megköszönni, hogy ennyi figyelmet fordítottak a Magyarországgal kapcsolatos ügyekre – kezdte viszonválaszát Orbán Viktor az EP-ben.

A magyar politikai váltógazdálkodásért hangoztatott aggodalmakra reagálva a miniszterelnök kifejtette: „az elmúlt húsz évben én 15 évet ellenzékben töltöttem”. „Biztos lehet abban Sloboda képviselő úr is, hogy ha van Európában, aki a politikai verseny barátja, az én vagyok, és ebben Ön mindig számíthat rám” – hangsúlyozta.

Orbán Viktor viszontválasza a strasbourgi EP-vitában

A Guy Verhofstadt által felolvasott nyilatkozattal kapcsolatban a kormányfő úgy fogalmazott: a nyilatkozat korrekt volt, pusztán egy dolgot hallgatott el felolvasója, mégpedig azt, hogy a nyilatkozat írói a magyar liberális párt vezető testületének tagjai voltak. Annak a liberális pártnak, amely a legutóbbi parlamenti választások során az öt százalékos bejutási küszöböt sem érte el – tette hozzá.

Az összes ténybeli tévedésre való reakció helyett Orbán Viktor azt ajánlotta azoknak, akik kritikát fogalmaztak meg a magyar alkotmánnyal kapcsolatban, hogy olvassák el hazánk új alaptörvényét. Megfogalmazása szerint az alkotmányunk egy értékes dokumentum, és számos újítást is tartalmaz úgy, mint a kisebbség, a jelnyelv és a környezet védelme, vagy a génkezelt mezőgazdasági termékek tilalma. A kormányfő úgy vélekedett, hogy ezek a rendelkezések megfontolásra méltóak lehetnek bármelyik európai ország számára.

A miniszterelnök kiemelte, hogy a vitanapnak volt egy európai aspektusa is. Ezzel összefüggésben rámutatott: „politikai közösségünknek tudomásul kell vennie, hogy az általunk képviselt eszmék sajnos ebben a házban sem élvezik a többség támogatását”.

Mint mondta: kétség kívül néppártiak által képviselt eszmények keresztények, az egyéni felelősségen alapulnak, illetve a nemzeti érzést helyezik előtérbe, és a családot tekintik a jövő alapjának. "Ez ettől még egy európai álláspont és nekünk szabad ezt a meggyőződést képviselni" – szögezte le.

A kormányfő Robert Schumann álláspontját idézve aláhúzta: „az európai demokrácia keresztény lesz, vagy nem lesz”. A konkrétumokkal kapcsolatban Orbán Viktor kifejtette: nincs vitánk a Bizottsággal a bírák függetlenségéről, hiszen a bírák nyugdíjkorhatárának ügye nem az igazságszolgáltatás, hanem az új nyugdíjrendszer kérdése. Ennek kapcsán a miniszterelnök emlékeztetett arra is, hogy hazánkat tönkretette a kezelhetetlen, kivételekkel megterhelt nyugdíjrendszer. "Ezért azt a döntést hoztuk, hogy a közszolgák tekintetében egyetlen korhatár lesz csak; ami egységes és általános" – tette hozzá.

A nemzeti bank függetlenségét érintő felvetésekre reagálva a miniszterelnök azt mondta, hogy egy olyan pont van az EB és Magyarország között, ahol éles konfliktus van, mégpedig abban, hogy a Bizottság azt kéri Magyarországtól, hogy a jegybank elnöke és a monetáris tanács tagjai ne tegyenek esküt az Országgyűlés előtt, és ne esküdjenek fel a magyar alkotmányra.

A régi alkotmány nem volt képes arra, hogy megvédje az ország vagyonát és eladósította a magyarok jövőjét nyakig – fogalmazott Orbán Viktor az alaptörvényt ért kritikákra reagálva, hozzátéve, hogy a régi rendelkezéseknek köszönhetően a gazdaságot kartellek és monopóliumok uralták. Az előző alkotmány nem védte meg a környezetet, amely lepusztult és tönkrement. Továbbá a polgári szabadságjogok sem élveztek kellő védelmet a miniszterelnök szavai szerint, ugyanis megengedte, hogy paramilitáris szervezetek kisebbségi csoportokat félelemben tartsanak.

Összegzésében a kormányfő kiemelte: mi magyarok úgy gondoljuk, hogy Európát a kultúrája teszi Európává, alapja a jó szándék és a jó indulat. Ugyanakkor viták voltak és mindig is lesznek Európában, de ha az érvek konkrétak, higgadtak és józanak, akkor mindig megtalálhatjuk a viták feloldásának módját – fogalmazott.

Ennek ellenére, sajnálatos módon, nem érvek hangzottak el, hanem abszurd vádak, tévedések – húzta alá, hogy meggyőződése szerint ezek a vádak nem méltóak Európához. Végül arra kért mindenkit a miniszterelnök, hogy térjenek vissza a vitás ügyekben az európai útra. „Magyarország a szabadságharcosok földje volt, ma is az, és az is marad. Ezeréves európai nemzetként megköveteljük azt a tiszteletet, amit mi is minden nemzet számára megadunk” – zárta felszólalását Orbán Viktor.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések