ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"A cél, hogy Tóásó Előd minél hamarabb kiszabadulhasson"

Jó okunk van azt feltételezni – miközben tudjuk, hogy Tóásó Előd ártatlan –, hogy a másik oldalon nincs semmilyen olyan bizonyíték, ami ennek az ellenkezőjét támasztaná alá – jelentette ki Gulyás Gergely az EchoTV Heti mérleg című műsorában.
 
Létrehozva: 2012. május 20., 11:09 | Utoljára frissítve: 2012. május 21., 09:54
nyomtat küld

Az emberi jogi bizottság már korábban is hozott két olyan határozatot, mely egyértelműen elítélte a Tóásó Előddel szembeni eljárást – jelentette ki Gulyás Gergely, hozzátéve: ötpárti megállapodás volt a kérdésben. Mint mondta, a határozatot elküldték az ENSZ Emberi Jogi Bizottságának, valamint számos emberi jogi szervezetnek és külképviseletnek.

Gulyás Gergely az Echo TV Heti Mérleg című műsorában

A cél az lenne, hogy Tóásó Előd a lehető leghamarabb kiszabadulhasson – szögezte le a fideszes politikus. Hangsúlyozta, több mint három év után, a bolíviai jogszabályok ellenére „még mindig ott vagyunk, hogy semmilyen kézzelfogható, értékelhető bizonyítékot nem tudtak felmutatni”.  Jó okunk van azt feltételezni – miközben tudjuk, hogy Tóásó Előd ártatlan –, hogy a másik oldalon nincs semmilyen olyan bizonyíték, ami ennek az ellenkezőjét támasztaná alá – fűzte hozzá.

Gulyás Gergely szólt arról is, hogy Tóásó Előd a körülményekhez képest jó fizikai és lelkiállapotban van. Egy ablak nélküli, óriási kőerődítményként kell elképzelnünk a börtönt – mondta.

Magyarország támogatása, a nemzetközi emberi jogi szervezetek és az Európai Unió támogatása az a nyomásgyakorlási lehetőség, ami a jelenlegi bolíviai hatalom maradása mellett is eredményes lehet – szögezte le Gulyás Gergely. Ugyanakkor megjegyezte, egy gyors hatalomváltás valószínűleg azt eredményezné, hogy szabadon engednék Tóásó Elődöt.

Mint ismert, a politikus és Vajna Márton, a Köztársasági Elnöki Hivatal korábbi külügyi hivatalvezetője Martonyi János külügyminiszter megbízásából a múlt héten háromnapos látogatást tett La Pazban, hogy a fogva tartott Tóásó Előd ügyéről tájékozódjon. Gulyás Gergely ezzel összefüggésben elmondta, az emberi jogi szervezetek képviselői mellett találkoztak kormányzati és ellenzéki politikusokkal is. A kormányzati részen egyelőre „süketek párbeszéde folyik”, de azt legalább látják, hogy nekünk ez egy fontos ügy, és Magyarország mindent meg fog tenni az állampolgáraiért, bárhol is legyenek – emelte ki. Mint mondta, az ellenzéki szervezetek úgy vélik, koncepciós eljárás zajlik Tóásó Előd ellen.

(echotv.hu-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések