ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A Közép-európai Kezdeményezés fontos Magyarországnak

Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerint Magyarországnak azért fontos a Közép-európai Kezdeményezés (KEK), mert 18 tagállamával lefedi azt a térséget, amelyben a magyar külpolitika különösen aktívan lép fel.
Létrehozva: 2012. június 13., 18:14
nyomtat küld

Az államtitkár képviselte Magyarországot szerdán a KEK trieszti külügyminiszteri találkozóján. Mint az MTI-nek a tanácskozás után telefonon elmondta, Magyarország a KEK alapítói között volt 1989-ben, és jövőre egy évre átveszi a szervezet elnöki teendőit, ezért is van jelentősége a szerdai találkozónak.  Hangsúlyozta: Magyarország jövőre egyúttal a visegrádi csoport - Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia - elnöki posztját is átveszi, tehát közép-európai év következik a magyar külpolitikában. A szerdai tanácskozás témái között szerepelt a KEK jövő évi költségvetése, a következő, 2013-2015-re szóló, hároméves akcióterv, és áttekintették a regionális együttműködés aktuális kérdéseit is - mondta Németh Zsolt.
   
Kifejtette: a találkozón beszámolt a jövő évi magyar elnökség alapelveiről, így kiemelte, hogy a KEK keretében folyó regionális kooperációnak nagy a hatása az Európai Unió nyugat-balkáni bővítésére. Közölte azt is, hogy a szervezet munkája befolyásolja azzal a három KEK-taggal(Fehéroroszország, Moldova és Ukrajna) összefüggő uniós politikát is, amelyek tagjai az EU keleti partnerségi programjának.
   
Kitért arra is, hogy a KEK kapcsolódási pontot jelent az EU Balti-tengeri és Duna-stratégiája által érintett országoknak, és további hasonló kezdeményezések összekötője lehet. Emellett a szervezet kedvezően hat a térségben kibontakozó gazdasági és fejlesztési együttműködésre is. Hozzátette: ezért tervezik a tagállamok kereskedelmi kamaráinak regionális együttműködését. Az államtitkár azt mondta, Magyarország elnöksége alatt szeretné láthatóbbá tenni a KEK működését, és elérni, hogy jobban odafigyeljenek a szervezetre és a térségre.
   
Az 1989-ben indult Közép-európai Kezdeményezést jelenleg kilenc európai uniós tagállam alkotja (köztük Magyarország) és kilenc olyan állam, amely szeretne az EU-tagjává válni. A szervezet legfőbb célja, hogy az európai integráció érdekében erősítse a regionális együttműködést a Balti-tenger, az Adriai-tenger és a Fekete-tenger közötti térségben.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések