ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A Ház előtt a fenntartható fejlődés keretstratégiája

Államtitkárokból álló testület létrehozására is felkérné a kormányt az Országgyűlés a Nemzeti Fenntartható Fejlődés Keretstratégiát is magában foglaló határozati javaslat szerint, amelyet az LMP kivételével minden parlamenti frakció egy-egy képviselője aláírt.
Létrehozva: 2012. november 10., 15:37 | Utoljára frissítve: 2012. november 14., 14:28
nyomtat küld

Az Országgyűlés elé szombaton benyújtott javaslatot Nagy Andor (KDNP), Ékes József (Fidesz), Varga Géza (Jobbik), Tóbiás József (MSZP), valamint Szili Katalin független képviselő jegyzi. A határozati javaslatban a Ház arra kéri a kormányt, hogy hozzon létre egy államtitkárokból álló testületet a stratégiát érintő kormányzati döntések koordinálására, valamint dolgozza ki a fenntartható fejlődést mérő mutatókat. A fenntarthatóság felé való átmenet nemzeti koncepciója című keretstratégiát, amely a 2012 és 2024 közötti időszakra fogalmaz meg feladatokat, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács készítette az Országgyűlés felkérésére. Az abban foglalt alapelveket és célokat a jogalkotásban, például a költségvetés készítésekor, valamint a kormány döntéseinek meghozatalakor is érvényre kell juttatni.
   
A keretprogramba foglalt célokat a fejlesztési források, különösen az Európai Unióból érkező támogatások felhasználásakor is figyelembe kell venni. A kormánynak minderről kétévente kell jelentést készítenie, míg a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács négyévente vizsgálja felül a stratégiát. A keretstratégia jelentőségét növelik az alaptörvényben foglalt kötelezettségek a természeti örökség védelmére - olvasható a határozati javaslatban. A dokumentum alapvető és védendő erőforrásként tekint az emberre, a társadalomra, a természeti és a gazdasági erőforrásokra, és célként határozza meg az egyéni és a közösségi felelősség egyensúlyának megteremtését. Emellett megjelöli a nemzetközi és az európai uniós programokból adódó feladatokat.
   
A keretstratégia bemutatja a nemzeti erőforrások helyzetét, ajánlásokat fogalmaz meg a kisközösségeknek vagy a civil szervezeteknek, és rögzíti az országos és a helyi kormányzás feladatait is.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések