ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Intenzíven, sok ezer emberrel folyik a védekezés"

Intenzív védekezés zajlik a Dunának azokon a szakaszain, amelyekre a kormány kedden veszélyhelyzetet hirdetett ki: Győr-Sopron, Komárom-Esztergom és Pest megye, valamint a főváros számos pontján - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) vezetője szerdán Szentendrén, ahol az új mobilgátról és az árvízvédelmi helyzetről tájékozódott.
Létrehozva: 2013. június 5., 15:11
nyomtat küld

 Bakondi György beszámolt arról, hogy eddig 42 embert kellett kitelepíteni, és intenzíven, sok ezer emberrel folyik a védekezés. Pest megyében is megkezdődött a védekezés, kitelepítések is történtek, és "megvannak azok a kockázati helyszínek, amelyek egy ilyen jelentős árvíznél különös figyelmet érdemelnek" - mondta a főigazgató.
    
Szentendre több területe árvízi szempontból veszélyeztetett, védelmük megerősítése zajlik - tette hozzá. Az új mobilgáttal kapcsolatban kiemelte, hogy a külföldi vélemények mindenhol pozitívak erről az árvízvédelmi rendszerről.
    
Bakondi György arra is felhívta a figyelmet, hogy ez különleges időszak, a közigazgatás külön szabályok alapján működik ilyenkor. A főigazgató arra kérte a lakosságot, hogy kövessék a hatóságok közleményeit.
    
Dietz Ferenc (Fidesz), Szentendre polgármestere emlékeztetett arra, hogy a mobil árvízvédelmi fal 333 méter hosszú szakaszon, 840 centiméteres magasságig védi az óvárost teljes biztonsággal. A 840 centiméter a várt árvízszintnél mintegy 40 centiméterrel magasabb.
    
Közölte, a helyi védelmi bizottság szerdai ülésén térségi szinten tekintették át a védekezést. Ahol nincsen megfelelő gát, ott hagyományos, homokzsákos megoldást alkalmaznak - mondta. A városvezető hozzátette, a védekezésben a katasztrófavédelem is segít fóliával, szivattyúval, zsákokkal.
    
Hadházy Sándor (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője elmondta, hogy Visegrádon sokan dolgoznak a 11-es főút védelmén, homokzsákból készül egy nyúlgátrendszer. Hozzátette: Dunabogdánynál - ahol nincs kiépített védvonal - számos lakóépület víz alá kerülhet, így az ott élőknek fel kell készülniük a kitelepítésre.
    
Elmondta, hogy Budakalászon a Barát-patak torkolatának felső részénél folyik a védekezés.
    
Juhász Attila, a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője az MTI-t arról tájékoztatta, hogy 29 veszélyeztetett település van, 11 az érdi és 18 a váci kirendeltség területén, a Duna jobb és bal partjáról is. A legjelentősebb védekezési munkák Kisoroszinál, Visegrádon, Leányfalun, Szentendrén, illetve Vácon, Sződligeten zajlanak, de valamennyi település készül a védekezésre. Megerősítette: mindenhol van elég homokzsák, homok, és megfelelő számú ember áll rendelkezésre.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések