ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

"Ez a tendencia folytatódni fog"

Több pénz marad a magyar emberek zsebében, és úgy tűnik, hogy ez a tendencia tartós - jelentette ki Hoppál Péter a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adataira hivatkozva, kedden.
Létrehozva: 2013. június 18., 11:53 | Utoljára frissítve: 2013. június 18., 12:55
nyomtat küld

A Fidesz szóvivője sajtótájékoztatóján elmondta: az első négy hónapban a nettó bérek 4,7 százalékkal, míg a reálbérek 4,1 százalékkal emelkedtek. „Ezzel egyidejűleg nagyjából 40 éves mélyponton van – 1,7 százalék - az inflációs ráta Magyarországon” – fűzte hozzá.

Hoppál Péter sajtótájékoztatója

Hoppál Péter annak a reményének adott hangot, hogy ez a tendencia folytatódni fog. Ennek kapcsán szólt arról is, hogy a háztartások kasszájában is több marad a kormány rezsicsökkentő politikájának köszönhetően, ami szavai szerint „európai mintává válhat”.

Fotó: fidesz.hu

Ugyanakkor a szóvivő emlékeztetett, hogy 2010 előtt volt olyan év, amikor 6-8 százalék is volt az infláció, de emellett a magas adók és a kiugróan magas rezsiköltségek is elvitték az emberek keresetének nagy részét. „A Gyurcsány – Bajnai – kormányok idején rekordméretű rezsitételeket kellett a családoknak fizetniük” – szögezte le a politikus.

Ma a Gyurcsány – Bajnai – kormányok szélsőséges gazdaságpolitikájával szemben egy másik szemlélet vezérli Magyarországot – mutatott rá, kifejtve: alacsony az infláció, csökkennek a rezsitételek, és folyamatosan, kiszámíthatóan növekszik a fizetések és a nyugdíjak értéke.

Arra a felvetésre, hogy Gyurcsány Ferenc hétvégi, keresztények elleni kirohanást is tartalmazó beszéde miatt lehet-e attól tartani, hogy egy jövőbeni baloldali kormány idején keresztényüldözés lesz, a szóvivő úgy reagált: keresztényüldözésre nem számít, de sok szempontból rossz helyzetbe kerülne Magyarország.

Ezzel összefüggésben felidézte: akik 2010 előtt vezették az országot a csőd szélére vitték a gazdaságot, és rekord adósságot halmoztak fel. De a történelmi felekezetekhez való hozzáállásukkal is nagyon rosszul teljesítettek – fűzte hozzá. Hoppál Péter elmondta azt is: a rendszerváltás óta az egyházi intézmények soha nem éltek meg olyan mélyrepülést, mint a Gyurcsány – kormány idején. „Nyilvánvaló, ha ők visszajönnének a hatalomba, erre lehetne számítani” – fűzte hozzá.

Egy másik kérdésre reagálva pedig úgy fogalmazott: „a baloldal szereplői a demokráciát féltik, miközben mind Bajnai, mind a szocialista párt úgy gyűjt aláírást, hogy annak a törvényi háttere nincs rendben”. Hozzátette: „ők adnak iskolát demokráciából és jogállamiságból, akik az alapvető normákat sem tartják be”. Elképzelhetőnek tartja, hogy Vivane Reding uniós biztost is a baloldal ingatta meg álláspontjában, akit a szóvivő Magyarországra invitált, hogy „személyesen tapasztalja meg az intézményrendszer stabilitását”.

(fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések