A rezsicsökkentés szabadságunk szimbóluma
|
Teltház előtt tartott "Rezsicsökkentés 2013" címmel fórumot a Millenárison Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Rogán Antal. A Fidesz frakcióvezetője előadásában azt hangsúlyozta, hogy a rezsicsökkentés egy szimbólum, a múlt hibáinak korrigálása, egyszersmind annak a jelképe, hogy nem mondhatják meg kívülről, hogy mit csináljunk. Ugyanitt a nemzetgazdasági tárca vezetője arról beszélt: kiderült, nem az emberek, csak a hatalom érdekli a baloldalt, de még ezt is „bohózatba illő műsorral adják elő”. |
Létrehozva: 2013. szeptember 17., 21:50 | Utoljára frissítve: 2013. szeptember 18., 11:03 |
nyomtat
|
küld
|
|
|
Az MSZP, a bukott baloldal gazdaságpolitikája Magyarországot az összeomlás szélére sodorta – emelte ki Varga Mihály. „Görögországgal emlegettek bennünket egy lapon. Nőttek az adók, nőtt a rezsi, tetőzött az infláció és csökkent a fizetések értéke” – idézte fel. Hozzátette: nemcsak válságot idéztek elő a baloldali politikusok, de a válságkezeléssel eltüntették egyhavi nyugdíját és egyhavi jövedelmét a magyar embereknek, elherdálták a nemzeti vagyont és megduplázták az államadósságot.
|
Fotó: fidesz.hu
|
|
Ezzel összefüggésben emlékeztetett arra is, hogy az első polgári kormány utolsó évében 53 százalék volt a GDP-hez viszonyított államadósság, ami 2010-re elérte a 83 százalékot. Mindezek mellett a munkanélküliség szintje 5,7 százalékról 11 százalék fölé emelkedett ugyanezen időszak alatt – jegyezte meg.
„Képzeljük el ezt a civakodást, amikor az országot kellene irányítani!”
Magyarország nem volt a saját maga ura, ugyanis a szocialisták hibájából az uniós tagság első évétől egészen ez év júniusáig túlzott-deficiteljárás alatt tartottak bennünket – fogalmazott Varga Mihály, kitérve arra is, hogy ez azt jelentette, hogy az Európai Unió bármikor elvonhatta a hazánknak járó támogatásokat. Ennél is súlyosabbnak nevezte a miniszter azt, hogy 2008-ban az országnak az unióhoz és az IMF-hez kellett fordulnia hitelért, hiszen a piacokról már nem tudta finanszírozni magát. „Bankárok, mohó multik és brüsszeli bürokraták diktálták a feltételeket, a baloldal pedig lepaktált velük” – jegyezte meg.
Az ellenzéki egyeztetéseket kommentálva Varga Mihály elmondta: kiderült, nem az emberek, csak a hatalom érdekli őket, és még ezt is „bohózatba illő műsorral adják elő”.
„Képzeljük el ezt a civakodást, amikor az országot kellene irányítani!” – fogalmazott, feltéve a kérdést, hogy mit kezdene a baloldal egy árvízzel, vagy a vörösiszap-katasztrófával. „Biztosan nem azon vitatkoznának, ki fogja meg elsőként a lapátot” – hangsúlyozta. Ezt a baloldalt nem foglalkoztatja az emberek és az ország helyzete, azt gondolják, hogy a politika róluk szól – fűzte hozzá. A baloldal csupán abban téved, hogy az emberek ezt jól látják, jól tudják már, és nem kérnek ebből – közölte.
Ennek kapcsán Varga Mihály kiemelte: most már évtizedes tapasztalatunk lehet arról, hogy az országért a magyarok összefogása dolgozik a jobboldal vezetésével. „A Magyarok képesek arra, hogy összefogva kivezessék a bajból ezt az országot ” – szögezte le.
A balliberálisok és a polgári oldal közötti különbségeket tovább sorolva a gazdasági tárca vezetője szólt arról is, hogy a baloldal gazdaságpolitikai céljaiban is ugyanaz maradt, mint amilyen baloldalt 2010 előtt megismerhettünk. „Jelszavuk: minden terhet az emberekre, éljenek a bankok, hajrá multik” – fűzte hozzá. Ennek kapcsán emlékeztetett, ha ismét hatalomra kerülnének, megemelnék az szja-t, elvennék a családi adókedvezményt és újra büntetnék azt, aki dolgozik.
Az ország talpra állt
„Ezzel szemben a Fidesz célja, hogy mindenki jövedelemből tudja eltartani magát, és ne segélyből. Legyen olyan gazdaságunk, ahol minden dolgozni akaró embernek munkalehetőséget tudunk biztosítani” – emelte ki. Az ország talpra állt, a gazdaság újra jó pályán van, növekedik a gazdaság, alacsony az államháztartási hiány, csökken az államadósság – mutatott rá a tárcavezető. Mindez Varga Mihály szerint azért lehet így, mert a bankokat és a multinacionális nagyvállalatokat is bevonták a közteherviselésbe.
E gazdaságpolitikának már láthatók az első eredményei – szögezte le, hozzátéve: több munkahely, magasabbak a bérek, a nyugdíjak értékállók, illetve idén a működőtőke beáramlás is messze felülmúlta a várakozásokat.
A pedagógusok és az egészségügyi dolgozók béremelését érintve a gazdasági miniszter úgy fogalmazott: „tartozunk nekik, és most nyílt lehetőség arra, hogy törlesszünk”. Hangsúlyozta, hogy mindezt nem hitelből vitték véghez, hanem a magyarok által megtermelt szükséges forrásokból. Az országot a saját lábára kell állítani, a hitelből finanszírozott jólét kora lejárt, és csúfosan buktak vele a szocialisták is –szögezte le.
A kis- és középvállalkozások helyzetbehozásával kapcsolatban Varga Mihály megemlítette, hogy az MFB 100 milliárd forinttal növelte hitelkeretét, míg az Eximbank 60 milliárd forintot folyósít az év végéig a kkv-knek. Egyúttal jelezte azt is, hogy a jegybank első 750 milliárd forintos, 2 százalékos hitelprogramja után, újabb 2000 milliárdos programot indít ugyanerre a célra.
A választások tétje nem az, hogy Fidesz vagy MSZP
Ugyanakkor felhívta a figyelmet: „ne higgyenek azoknak, akik el akarják hazudni a magyarok teljesítményét, és mindenről azt állítják rossz”. Az ellenzék nem a kormánypártokkal, hanem a tényekkel vitatkozik – húzta alá. Ezt nem hagyhatjuk nekik, nekünk el kell mondanunk az embereknek, hogy a munka meghozza gyümölcsét és az áldozatok nem hiábavalóak – fűzte hozzá. „Nem hagyhatjuk, hogy a bukott baloldal újra a reménytelenség igéjét terjessze” – hangsúlyozta a tárcavezető.
Végül a választásokat és a kampányt érintve Varga Mihály kifejtette: soha nem szabad elkényelmesedni, ugyanis a baloldal „minden szerencsétlenkedése ellenére meglephet bennünket. Soha ne gondoljuk, hogy a meccs lefutott vagy eldőlt!” Nekünk elsősorban nem a Fidesz vagy a KDNP győzelmét, hanem Magyarország győzelmét kell sikerre vinni – fűzte hozzá. Egyszer és mindenkorra meg kell mutatni a baloldalnak, hogy Magyarország és a magyar emberek érdeke az első – emelte ki. „A 2014-es választás arról fog szólni, hogy szövetkezünk-e Magyarország jövőjéért. A választások tétje nem az, hogy Fidesz vagy MSZP, hanem a magyar emberek jövője, Magyarország jövője – zárta előadását a nemzetgazdasági miniszter.
„Most már csak a bűnszervezetre lennénk kíváncsiak”
Rogán Antal előadása elején emlékeztetett, hogy nevezetes nap a mai, hiszen ma helyezték szabadlábra Zuschlag Jánost. Ennek kapcsán felidézte, hogy ő volt az, aki Gyurcsány Ferenc minisztersége idején és Mesterházy Attila államtitkársága idején ellopta az ifjúságra szánt pénzeket a minisztériumból. A bíróság Zuschlagot bűnszervezetben elkövetett csalásért ítélte el, „most már csak a bűnszervezetre lennénk kíváncsiak” – jegyezte meg a Fidesz frakcióvezetője. De abból a szempontból is nevezetes ez a nap, hogy ma hét éve került nyilvánosságra Gyurcsány őszödi beszéde – fogalmazott.
Rogán Antal tovább folytatva a múltidézést, emlékeztetett arra is, hogyan köteleződtek el a szocialista kormányok a rezsiemelés mellett. A fideszes politikus kivetítőn ábrákon mutatta be, hogyan privatizálta a baloldal az összes jelentősebb közműcéget 1995 és 97 között, majd 2006-ban és 2008-ban. Ezzel összefüggésben felidézte Bokros Lajos „áldásos tevékenységét”, de szót ejtett Suchmann Tamás munkásságáról is.
Elmondta azt is, hogy az első polgári kormány idején azért nem érvényesülhetett a szocialisták és a multinacionális kézbe került szolgáltatók „érdekközössége mentén” a rezsiáremelés, mert a polgári kormány következetesen kiállt amellett, hogy az inflációnál magasabb mértékben nem lehet emelni a közüzemi díjakat.
A magyar családokat nem lehet rabságba taszítani
Ezt követően Rogán Antal újabb diagramok segítségével vezette le, hogy egyértelmű összefüggés mutatható ki a közműcégek privatizációja és a rezsiárak emelkedése között. Kitért arra is, hogy az Európai Unióban a vásárlóerő paritáson mért rezsidíjak alapján hazánk előkelő helyet foglalt el, hiszen csak Csehországban kellett többet dolgozni egy egységnyi energiáért.
A szolgáltatók profitjára térve kifejtette: a privatizáció első hullámától kezdve csak a számolt profit 1040 milliárd forintra rúg. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a közműcégek mindent megtettek azért, hogy hatalmas profitjuk egy részét eltitkolják, így ez az összeg még magasabb lehet a valóságban.
A frakcióvezető ugyanakkor tájékoztatott arról is, hogy a két lépésben bevezetett, húszszázalékos rezsicsökkentés után a gáz ára a 2008 júliusi szintre csökken, míg a villamos energia ára a 2007 februári szintre fog apadni. A két felnőtt keresőből és két gyermekből álló átlag magyar család számára ez éves szinten 70-80, míg a párban élők – jellemzően nyugdíjasok-, számára 40-50 ezer forint megtakarítást jelent a rezsicsökkentés.
Rogán Antal a rezsicsökkentés valódi jelentőségét ecsetelve úgy fogalmazott: ez egy szimbólum, a múlt hibáinak korrigálása, egyszersmind annak a jelképe, hogy nem mondhatják meg kívülről, hogy mit csináljunk. Egyúttal jelezte, „a rezsicsökkentés tette világossá, hogy a magyar családokat nem lehet rabságba taszítani, nem lehet velük bármit megfizettetni”.
A hazai baloldal valójában nem baloldali politikát folytat
Végül az ellenzékről szólva a fideszes politikus kiemelte: „a baloldal nem, de akik mögöttük állnak, veszélyesek”. Ugyanis ott állnak mögöttük, akikkel egyszer szövetséget kötöttek, akikkel a privatizációk során megállapodtak. Ezek az érdekek világosan jelen vannak a magyar politikában, hiszen megjelennek a parlamentben, a különféle médiumokban, és visszaköszönnek nekünk Brüsszelben is – vélekedett. Ezzel összefüggésben figyelmeztetett: „ne legyen kétségünk afelől, hogyha Brüsszelben eljárást folytatnak, az valójában nem túlzott-deficiteljárás és nem demokrácia-eljárás. Az mind rezsieljárás és bankadóellenes kirohanás”.
Hangsúlyozta: komoly érdekeket sértett a kormány akkor, amikor kiszélesítette a közteherviselést Magyarországon, ugyanis adót nemcsak a családoknak kell fizetni, hanem a bankoknak és a multinacionális cégeknek is. „Ezek miatt az érdekek miatt veszélyes a magyarországi politikai helyzet” – mutatott rá, kifejtve: hazánkban olyan baloldal van, amely valójában nem baloldali politikát folytat, hanem a bankok és a multinacionális nagyvállalatok érdekeit követi, amihez segédkezet kap a brüsszeli bürokráciától. Ha a baloldal hatalomra kerülne, visszaadná a bankadóban elvett pénzeket és visszacsinálnák a rezsicsökkentést, ilyen vagy olyan ürüggyel – hívta fel a figyelmet a Fidesz frakcióvezetője.
(fidesz.hu)