ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

A megújuló források és az atomenergia együtt jelenthet megoldást

A jövő energetikai és klímaváltozásból eredő kihívásaira a megújuló források és az atomenergia párhuzamos felhasználása jelenthet választ - hangsúlyozta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium energiaügyért felelős államtitkára hétfőn Budapesten, a Magyar-Japán Energia Szeminárium című rendezvényen.
Létrehozva: 2013. október 14., 11:12 | Utoljára frissítve: 2013. október 14., 11:24
nyomtat küld

A Külügyminisztériumban tartott fórumot megnyitó beszédében Kovács Pál rámutatott: különböző nemzetközi szervezetek előrejelzései szerint a világ energiaszükséglete több mint 30 százalékkal nő a következő bő két évtized során. A növekvő kereslet, illetve a klímaváltozás miatt az energiabiztonság szavatolásának egyik fő módja a megújuló források és az atomenergia párhuzamos fejlesztése lehet - fogalmazott az államtitkár a magyar és japán résztvevők mellett amerikai és brit szakemberek, illetve a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség munkatársainak részvételével zajló konferencián.
   
Jamamoto Tadamicsi, Japán budapesti nagykövete kiemelte, hogy a szigetország által a 2011-es természeti katasztrófát és fukusimai atomerőmű-balesetet követően kidolgozott revitalizációs stratégia egyik prioritása a tiszta és gazdaságos energiaellátás biztosítása. Ennek érdekében a japán kormány - más országok példáját követve - a megújuló forrásokba és az energiahatékonyság növelésébe való magánbefektetések ösztönzésére, illetve az energiaszektor liberalizálására törekszik - fejtette ki.
   
Az atomenergiáról szólva leszögezte: a japán kormány első számú célja jelenleg a nukleáris biztonság szavatolása. Hozzátette: Japán a fukusimai baleset tanulságai alapján kifejlesztett legbiztonságosabb atomipari technológiákkal szeretné ellátni a világot.
   
Orbán Anita energiabiztonságért felelős utazó nagykövet hangsúlyozta: Japán és Magyarország az energiaimportra erősen ráutalt országokként "baráti kapcsolataikat együttműködésbe fordíthatják" az energetika területén.
   
Kovács Pál arra is felhívta a figyelmet, hogy a globális energiapiacot számos nemzetközi esemény befolyásolja, például az arab tavasz, a palagáz-forradalom, a fukusimai atomerőmű-baleset, a globális gazdasági válság, illetve ezzel kapcsolatban az államok azon törekvése, hogy diverzifikálják energiaforrásaikat. Ez utóbbi szempontból Magyarország számára földgáz és a tisztaszenes technológiák is a jövőben nagyobb szerepet kaphat az energiamixben.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések