ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Navracsics: Több százezer embert veszített el az ország 1956-ban

Több százezer embert veszített el az ország 1956-ban, nemcsak azokat, akik életüket adták a forradalomban, hanem azokat is, akik elhagyták a hazájukat – mondta Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes az 1956-os veszprémi deportáltak emléktáblájának avató ünnepségén csütörtökön.
Létrehozva: 2013. november 7., 15:25 | Utoljára frissítve: 2013. november 7., 16:09
nyomtat küld

Míg a franciáknál a forradalom a nemzeti lét egy-egy kiemelkedő pillanatához kapcsolódtak a diadalmas forradalmak, amelyekkel – ha áldozatok árán is – elérték céljukat, addig a magyaroknak kudarcos, vagy kudarcosnak tartott forradalmak jutottak, levert harcok, azok után megtorlás, idegen megszállás – jelentette ki Navracsics Tibor.
   
Nagy-Britannia és a nyugati világ nem tartana ott találmányokban és szellemi teljesítményben, ahol tart, ha Kelet-Európában a meg-megismétlődő diktatórikus fordulatok nem küldenek újabb és újabb nemzedékeket Nyugat-Európában – idézte a miniszter Margaret Thatchernek az 1980-as években tett kijelentését.
   
Úgy vélte, talán még szörnyűbb sors jutott azoknak, akik itt maradtak, kiszolgáltatva a megtorlásnak, s azoknak, akiket elhurcoltak.
   
"A fiatalok, akiket innen elvittek, nem csak áldoztai 1956-nak, hanem szemtanúi a szocializmus igazi arcának" - mondta, hozzátéve, hogy a szocializmus "nem tudott mosolyogni, nem tudta szeretni a fiatalokat, mert a fiatalok szabadságra vágynak".
   
Szerinte a veszprémi 1956-os emlékhelyek is arra emlékeznek, hogy a kommunizmus leghalálosabb ellensége a szabadság volt. "A kommunizmust ugyanis nem mi győztük le, hanem azok a nők, tanárok, egyetemisták, akiknek ma újabb emléket állítunk itt Veszprémben" – zárta beszédét Navracsics Tibor.
   
A forradalom idején börtönként működő, ma a Veszprémi Törvényszéknek helyet adó épületen az emléktáblát annak a száz, többségében egyetemistának és oktatóiknak az emlékére helyezték el, akiket 1956. november 8-án onnan elhurcoltak a Szovjetunióba.
   
Az emléktáblát Dienes Attila Munkácsy-díjas szobrászművész alkotását a Pannon Egyetem, a veszprémi önkormányzat és a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium állíttatta.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések