ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Hende: Biztonságpolitikai párbeszédet indítunk Kínával

Biztonságpolitikai stratégiai párbeszéd elindításáról állapodott meg kínai tárgyalásain Hende Csaba honvédelmi miniszter Csang Van-csuan vezérezredessel, nemzetvédelmi miniszterrel - tájékoztatta a magyar tárcavezető az MTI-t hétfőn Pekingben.
Létrehozva: 2013. november 11., 08:24 | Utoljára frissítve: 2013. november 11., 09:33
nyomtat küld

A biztonságpolitikai stratégiai párbeszéd egyértelműen a kétoldalú kapcsolatok új minőségi szintre emelését jelenti, s azzal jár, hogy a magyar és a kínai tárca illetékesei évente rendszeresen eszmét cserélnek, és ismertetik álláspontjukat a nemzetközi biztonságpolitikai kérdésekről - mondta a miniszter, hozzátéve, hogy Kínának ilyen jellegű együttműködése mintegy húsz országgal van.
   
A két tárcavezető tárgyalásán áttekintette a nemzetközi biztonságpolitika aktuális kérdéseit, különös figyelmet fordítva az ázsiai és a csendes-óceáni térségre, ezen belül is Afganisztán és a Koreai-félsziget helyzetére, de szót ejtettek a balkáni stabilizáció kérdéséről is.
   
"A koreai-félsziget és a régió biztonsága tekintetében Kínát nyugtalansággal tölti el a fokozódó feszültség, és e feszültség okaként Észak-Korea nukleáris fegyverkezését jelölte meg a kínai miniszter" - emelte ki Hende Csaba. Mint mondta, a maga részéről beszámolt arról, hogy Afganisztánban, illetve a Balkánon Magyarország milyen létszámú erőket állomásoztat, milyen békeműveletekben vesz rész, amivel kapcsolatban a kínai kollégája elismerését fejezte ki.
   
"A kínai fél felvetette, hogy a nemzetközi békefenntartás területén szeretne elmélyültebb együttműködést Magyarországgal. Kína az utóbbi időben egyre nagyobb szerepet vállal ezekben az ENSZ-missziókban, jóllehet szerepvállalása a nemzetközi közösség megítélése szerint még mindig messze nem arányos a tényleges gazdasági és politikai súlyával" - jegyezte meg Hende Csaba.
   
A miniszter találkozott Hszü Csi-liang vezérezredessel, a Központi Katonai Bizottság alelnökével is, aki hangoztatta: Kína nem feledkezik meg arról, hogy Magyarország 1949-ben az elsők között ismerte el a Kínai Népköztársaságot, és - mint mondta - a barátság az időközben bekövetkezett politikai változásoktól függetlenül él.
   
Hende Csaba megköszönte, hogy a két katonai vezető a kommunista párt Pekingben most tartó központi bizottsági ülésen való részvételét megszakítva kerített sort a találkozókra. Egyúttal magyarországi látogatásra hívta meg őket, és ők ezt köszönettel elfogadták.
   
A miniszter szombaton Sanghajban az ottani katonai körzet parancsnokának vendége volt, hétfői programjában pedig a pekingi katonai körzetparancsnokság 3. gépesített lövészhadosztályának megtekintése szerepel. Hende Csaba Dél-Koreát, Mongóliát és Kínát érintő távol-keleti körútja végeztével szerdán hazautazik.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések