ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Budapesten folytat stratégiai párbeszédet az EU és Kína

A jövő héten csütörtökön megrendezendő találkozón az EU-t Catherine Ashton kül- és biztonságpolitikai főképviselő, a világ legnagyobb fejlődő államát pedig Taj Ping-kuo (Dai Bingguo) államtanácsos, a kínai elnök külpolitikai főtanácsadója fogja képviselni - közölte a nevének elhallgatását kérő tisztviselő.
Létrehozva: 2011. május 4., 09:50 | Utoljára frissítve: 2011. május 5., 10:24
nyomtat küld

Ashton azzal, hogy Budapestre hozza a találkozót - amely egy plenáris tárgyalásból és egy munkaebédből áll majd -, Magyarország, egyben a kínai államtanácsos felé is gesztust gyakorol, utóbbi ugyanis a 90-es években Budapesten dolgozott hazája nagyköveteként.

Alapértelmezésben az EU és Kína közötti találkozóról van szó, de elképzelhető, hogy a megbeszéléseknek magyar résztvevőjük is lesz. Az bizonyos, hogy magyar-kínai kétoldalú egyeztetések is lesznek, Taj Ping-kuo másnap, pénteken találkozik Schmitt Pál köztársasági elnökkel és Orbán Viktor miniszterelnökkel.

A világ három nagy erőközpontjából (Egyesült Államok, EU és Kína) a Brüsszel és Peking közötti párbeszéd a legkevésbé fejlett - mondta a külügyi illetékes, hozzátéve, hogy a budapesti eseményt a nemzetközi sajtó valószínűleg élénk figyelemmel fogja kísérni. A korábbi, zárt ajtók mögötti találkozókon a felek az EU-Kína kapcsolatokon kívül a főbb nemzetközi és regionális kérdéseket is megvitatták.

Az EU és Kína közötti stratégiai párbeszéd ötödik fordulóját tavaly rendezték meg Kínában. Az ázsiai ország akkor kiegyensúlyozott, objektív hozzáállást és széles körű megértést kért az Európai Uniótól. Taj Ping-kuo Catherine Ashtonnak kijelentette, hogy országa egyenlőségen alapuló elbánást vár el az uniótól. A kínai tárgyalófél azt mondta, Kína a gyors ütemű fejlődése ellenére sem lehet arrogáns, nincsenek kifürkészhetetlen stratégiai szándékai, továbbá nem törekszik hegemóniára, de ragaszkodik a békés fejlődés útjához. Ashton a kínai sajtó szerint közölte, hogy az EU meg kívánja erősíteni politikai és gazdasági kapcsolatait az ázsiai országgal.

(MTI-fidesz.hu)
 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések