ajánlott oldalak
Magyarország nemcsak az európai átlagnál teljesít jobban, de visszakapaszkodott régiónk élbolyába is.
Orbán Viktor sajtónyilatkozata a TAKATÁ-val kötött stratégiai megállapodás aláírása után, 2013. november 15.
 

Igaz a mondás: csak a labdán van bőr

Címlapon értesülhettünk ma a Magyar Hírlapban arról, hogy míg Los Angelesben ünneplik a Bánk bán című operafilmet, nagy a csend Magyarországon az alkotás körül. Idézi az amerikai lapvéleményeket, miszerint "felbecsülhetetlen értékű" a Bánk bán. Úgy tesz, mintha valóban aggódna amiatt, hogy Magyarországon nincs forgalmazója az operafilmnek. Mértéktelen cinizmus mindez annak fényében, hogy a Magyar Hírlap is élen jár(t) abban a politikai célokat szolgáló hajtóvadászatban, amely kíméletlen (volt) a Millenáris körül tobzódó boszorkányüldözésben, az Országimázs Központ, a Happy End és az Ezüsthajó által létrehozott értékek ellen.
Létrehozva: 2002. november 19., 19:37 | Utoljára frissítve: 2002. november 23., 14:49
nyomtat küld

A Magyar Hírlap rövidke írásából megtudhatja az olvasó, hogy bár Hollywoodban nagy siker Káel Csaba Bánk bán című operafilmje, mégsincs magyarországi forgalmazója. Szinte sajnálkozik is a cikkíró emiatt, hogy sajna-bajna: nem láthatjuk ezt az állítólag oly jó filmet. Már-már maga a nyájas olvasó is zsebkendője után nyúl a cikkíró és szerkesztője krokodilkönnyei láttán, amikor észreveszi, hogy itt másról van szó. És tényleg: ejnye-bejnye milyen drága volt. A Káel Csaba ráadásul elsőfilmes, eddig csak megszámlálhatatlan reklámfilmet és színházi operaelőadást rendezett. Öt alkalommal olvashatjuk ebben az egyetlen, nyúlfarknyi cikkben, mennyibe is került a film. Kicsit túl sok ismétlés ez egy olyan lapban, amely állítólag az értelmiséghez szól, s nem első osztályosoknak tanítja a szorzótáblát - jól el is veszi ez a helyet az érdemi információk elől.
Elfelejti ezért megemlíteni, hogy pontosan annyiba került a Bánk bán, amennyiből Amerikában és Európában egy nem kosztümös tévéfilm készül, sztárok nélkül. Ugyanígy elfelejti megemlíteni, hogy a szocilaista nyelvhasználat szerint Fidesz-közelinek aligha nevezhető Los Angeles Times neves kritikusa, Kevin Thomas a hollywoodi bemutató tapasztalatai alapján azt írja: "a film alapján biztosnak tűnik, hogy 2,6 millió dolláros költségvetés minden centje felhasználásra került." Emlékezetes, hogy Tóth András szocialista képviselőt, Medgyessy titkosszolgálatokat felügyelő államtitkárát elítélte a bíróság a film finanszírozásával kapcsolatban tett alaptalan vádaskodásai miatt.
Nem tudhatjuk meg, hogy az agyonAPEHellenőrzött, agyonÁSZellenőrzött, agyonKEHIellenőrzött, agyonSZBEIellenőrzött, agyonProWare-ellenőrzött, jó munkát végző cégek miért kényszerülnek a fennmaradásért küzdeni, miért akarják így elrettenti a kormánypártok a befektetőket, és miért nem emel szót a politikai hajtóvadászat ellen Magyarországon a "független média". Megtudhatjuk azonban a szomszédos oldalon Lendvai Ildikótól, hogy "nem merülhet fel a politikai üldözés lehetősége", ám ugyanitt tovább folyhat a bizonyítékok nélküli rágalomhadjárat az előző kormány által teremtett értékek ellen. Azzal, a szintén a Magyar Hírlapban megjelent (szeptember 21.) információval sem foglalkozik itt senki, hogy a Medgyessy-kabinet első négy hónapja alatt tízszer annyi célzott vizsgálatot indított az adóhatóság, mint az Orbán-kormány négy év alatt.
És ekkor eszébe jut a gyanútlan olvasónak, hogy a Magyar Hírlapban, a Népszabadságban, a Népszavában, a 168 órában stb., az RTL Klub és a TV2 híradóiban milyen hosszan folyt politikai rágalomhadjárat a film alkotói ellen.
És eszébe jut az ekkor már nem gyanútlan olvasónak: mi lehet az oka vajon annak, hogy ennyire próbálják ellehetetleníteni a Bánk bán bemutatását külföldön és idehaza?
Ki nem szereti Bánk bánt? Talán a szocialisták félnek, talán a szocialista kultúrkampf képviselői félnek az értékektől?
Mert miként válaszolnak arra a kérdésre, hogy az olaszországi Magyar Évben bemutatott programok közt nem szerepelhet egy operafilm? Abban az országban, amelyet az opera hazájának tartanak? Abban az országban, amelyben a filmben éneklő Rost Andreát és Marton Évát igazán istenítve szeretik? Vajon miért nem jut el a film Japánba, ahol százezres rajongótábora van a Gertrudist alakító Marton Évának? Vajon hány nemzetközi versenyen nem indítják el azt a filmet, amelyet magyar Oscar-díjas operatőr vett fel és magyar világsztárok énekelnek benne?
Ezekre a kérdésekre a választ leginkább az említett médiumok cinikus és értékmegsemmisítésben jeleskedő szerkesztői, a propaganda kiagyalói és szolgálói ismerik, hallgatják el.

fidesz.hu

 
médianaptár
-több
Jelenleg nincs információ
dosszié
Fundamentumok MSZP-SZDSZ Korrupédia Rendőri Brutalitás EU-Elnökség
események
-több
Tartsa a kurzort egy dátum fölé az aznapi programok- ért. Kattintson egy napra a részletekért.
Jelenleg nincs erre a napra vonatkozó információ
szervezet kereső
Keresse meg irányítószám alapján az Önhöz legközelebb működő választókerületi irodát!
Keres
új hozzászólók
 
 
HírekÁrvízi védekezésEU elnökségÖnkormányzatZöldEurópai UnióMondatokDossziéHírlevelek
Önkormányzati választások 2010 InterjúkInterjúPublicisztikaFórum
FrakcióVálasztott testületekTagozatokDokumentumokÖnkormányzati választások 2010Kapcsolat
KözleményekSajtótájékoztatók
VideókFotókHanganyagokDokumentumok
News in EnglishContact
EU-ElnökségMagyarország többre képes
Nyilvános szerződések